REFRRER:path /

Lasten hiihtocup Kajaani

KAJAANI. Lasten hiihtocupin 1. osakilpailu, Hippo-hiihdot 12.2.

T4 50 m: 1) Nykänen Laura 01.00.9, 2) Karjalainen Eveliina +00.04.1, 3) Heikkinen Emilia +00.09.5, 4) Karjalainen Isla +00.31.8, 5) Leinonen Sonja +00.32.0, 6) Rautio Aurora +00.39.6, 7) Partanen Kiia +00.45.7, 8) Karjalainen Enni +00.50.0, 9) Härkönen Tinja +00.53.7, 10) Karppinen Seela +01.11.3, 11) Leinonen Peppi +01.26.8, 12) Kemppainen Erika +01.51.8, 13) Liina Karjalainen +01.57.8, 14) Tuikka Elsi +02.15.0.

P4 50 m: 1) Elias Holmström 01.02.5, 2) Järvinen Joonatan +00.09.8, 3) Mikkonen Paavo +00.19.3, 4) Eppu Tainiola +00.21.3, 5) Sirviö Aapo +00.23.7, 6) Pantti Akseli +00.24.8, 7) Vänskä Topias +00.51.0, 8) Hyttinen Arttu +00.53.2, 9) Pyy Elias +00.56.8, 10) Kaartinen Aapo +00.59.9, 11) Konsta Karjalainen +01.00.8, 12) Lämsä Mikael +01.05.0, 13) Taskinen Arttu +01.21.7, 14) Heikkinen Veeti +01.26.3, 15) Haverinen Topi +01.31.6, 16) Nurmi Niila +01.38.0, 17) Poikkimäki Aaro +01.54.4, 18) Kemppainen Joni +03.41.5, 19) Korhonen Visa-Kalle +06.25.5.

T6 400 m: 1) Törmäkangas Selena 02.34.6, 2) Niiranen Emma +01.07.2, 3) Vahlamo Verna +01.29.0, 4) Huttunen Kaisla +01.29.6, 5) Kinnunen Annika +01.45.4, 6) Karjalainen Anniina +01.50.7, 7) Sirviö Kiira +01.51.8, 8) Aalto Jade +01.53.7, 9) Selja Tapionmäki +01.56.7, 10) Pylkkänen Anhilda +02.02.8, 11) Kemppinen Willa +02.15.6, 12) Liuski Minda +02.28.4, 13) Väisänen Krista +02.35.1, 14) Kauppila Inka +02.51.5, 15) Kemppainen Siru +03.00.8, 16) Leinonen Aino +03.05.6, 17) Lämpsä Sara +03.17.4, 18) Huttunen Hilla +03.19.3, 19) Leinonen Nelli +03.25.6, 20) Haataja Manta +03.25.8, 21) Tölli Iida +03.29.4, 22) Huttunen Alma +03.40.5, 23) Neuvonen Hilla +03.42.9, 24) Mononen Martta +03.44.4, 25) Heikkinen Aini +04.21.9, 26) Aino Rahikkala +04.27.4, 27) Sirviö Lyydia +04.31.0, 28) Määränen Anni +04.40.8, 29) Partanen Hilla +04.45.0, 30) Dyster Ronja +04.46.7, 31) Alaloukusa Ida +05.49.6, 32) Sirviö Iina +06.16.4, 33) Väisänen Venla +06.25.4, 34) Laurio Pilvi +06.43.2, 35) Mylly Riia +07.07.8, 36) Häyrynen Emmi +07.49.0, 37) Eronen Silja +09.39.3, 38) Heikkinen Silja +11.07.6.


P6 400 m: 1) Korhonen Veikko 02.26.1, 2) Ottavainen Jimi +00.52.3, 3) Ohtonen Peetu +01.04.8, 4) Järvinen Eepi +01.06.0, 5) Härkönen Veikka +01.13.3, 6) Haverinen Otto +01.13.6, 7) Heikkinen Hugo +01.27.6, 8) Poikkimäki Konsta +01.29.5, 9) Helttunen Alvari +01.38.2, 10) Tuhkalainen Eero +01.42.3, 11) Leinonen Aapeli +01.45.2, 12) Laurio Pyry +01.56.0, 13) Karjalainen Veikko +01.56.1, 14) Huovinen Heimo +01.56.3, 15) Heikkinen Onni +02.10.2, 16) Laukkanen David +02.12.5, 17) Mård Markus +02.42.0, 18) Kyllönen Samuel +02.42.1, 19) Heikkinen Nuutti +02.43.1, 20) Loikkanen Peetu +02.54.9, 21) Mikkonen Aleksi +02.57.6, 22) Lappalainen Veeti +02.59.3, 23) Rimpiläinen Vilho +03.00.1, 24) Härkönen Joona +03.00.5, 25) Kinnunen Peetu +03.24.6, 26) Määttä Jere +03.27.5, 27) Räty Sisu +03.34.0, 28) Loukusa Luukas +03.38.5, 29) Piirainen Noel +03.40.9, 30) Juntunen Jooa +04.04.0, 31) Tuikka Eeli +04.13.9, 32) Rankinen Luukas +04.22.9, 33) Peltoniemi Akseli +04.49.4, 34) Kemppainen Urho +05.59.1, 35) Karjalainen Onni +07.27.4.

T8 1 km: 1) Oikarinen Maisa 05.11.2, 2) Kananen Niina +00.14.6, 3) Ohtonen Anni +00.34.9, 4) Huilaja Vilja +01.32.6, 5) Rimpiläinen Hilkka +01.56.7, 6) Kokkonen Miila +02.24.4, 7) Siltala Saara +02.28.4, 8) Niva Fredrica +03.28.8, 9) Määttä Erika +03.37.7, 10) Korhonen Emilia +03.42.1, 11) Kukkonen Emmi +03.43.3, 12) Härkönen Emma +04.00.8, 13) Karhu Anette +04.05.0, 14) Peltoniemi Sofia +04.12.9, 15) Väisänen Enja +04.17.3, 16) Kiviluoto Aino +04.19.6, 17) Tiihonen Annika +04.29.2, 18) Tervo Vappu +04.41.7, 19) Tolonen Anni +04.42.0, 20) Huttunen Pihla +04.47.4, 21) Salonen Janika +04.50.0, 22) Heikkinen Enni +04.52.5, 23) Sutinen Hilda +05.14.0, 24) Sirviö Lilja +05.36.8, 25) Poikkimäki Minea +05.43.8, 26) Injan Jennifer +05.59.1, 27) Karppinen Venla +06.02.7, 28) Wintana Bedan +06.03.3, 29) Rahikainen Jasmin +09.10.8, 30) Leinonen Kiira +Eri matka.

P8 1 km: 1) Jäppinen Niilo 04.39.7, 2) Sorsa Lauri +00.27.5, 3) Ohtonen Leo-Pekka +00.36.3, 4) Karvonen Reino +00.46.8, 5) Vilppu Tainiola +00.51.8, 6) Mård Johannes +01.13.6, 7) Heikkilä Anton +01.39.6, 8) Huusko Viljami +01.58.2, 9) Huttunen Armas +02.01.9, 10) Hakkarainen Eemeli +02.02.2, 11) Kemppinen Woitto +02.30.7, 12) Ohtonen Jere +02.51.9, 13) Tölli Rasmus +02.57.8, 14) Karhu Hugo +03.44.5, 15) Tapionmäki Oula +03.57.1, 16) Manninen Lenni +04.21.8, 17) Kallio Elias +04.30.4, 18) Sirviö Juho +04.46.9, 19) Torvinen Aapo +04.51.0, 20) Heikkinen Aaro +04.51.1, 21) Piirainen Niklas +04.54.4, 22) Nurmi Nooa +05.02.9, 23) Alaloukusa Jimi +05.11.0, 24) Nieminen Touko +05.36.1, 25) Tertsunen Saku +05.44.4, 26) Häyrynen Roope +05.49.7, 27) Partanen Otso +06.45.2, 28) Korhonen Eetu +07.36.8, 29) Eronen Rasmus +11.04.2, 30) Pyy Joonas +11.15.7.

T10 1 km: 1) Hälinen Netta 03.59.8, 2) Tolonen Maria +00.12.0, 3) Siltala Silja +00.19.8, 4) Kiiskinen Lilja +00.20.3, 5) Pyykkönen Alisa +00.31.3, 6) Kemppainen Emilia +01.03.7, 7) Härkönen Venla +01.07.1, 8) Myllylä Kiia +01.17.6, 9) Karjalainen Vilma +02.34.9, 10) Piirainen Jenni +02.36.1, 11) Härkönen Tytti +02.53.0, 12) Rajala Anni +03.37.7, 13) Loisa Emmi +03.40.8, 14) Ojala Veera +04.21.9, 15) Haataja Sofi +04.25.8, 16) Korhonen Sani +04.28.5, 17) Kinnunen Eerika +04.35.7, 18) Haarala Nella +04.50.6, 19) Kuosmanen Aada +05.26.5, 20) Kemppainen Taru +06.43.4.

P10 1 km: 1) Korhonen Karri 03.53.4, 2) Hakkarainen Oskari +00.15.6, 3) Ohtonen Aapo +00.21.0, 4) Hakkarainen Viljami +00.22.1, 5) Piirainen Jaakko +00.35.5, 6) Kemppainen Samu +00.37.2, 7) Huilaja Touko +00.52.5, 8) Tuhkalainen Olli +01.57.1, 9) Kauppila Lenni +02.20.1, 10) Partanen Onni +02.35.6, 11) Karppinen Benjami +02.42.2, 12) Kemppainen Markus +03.13.1, 13) Kemppainen Aapo +03.13.8, 14) Tiihonen Lauri +03.43.0, 15) Eronen Akseli +04.04.4, 16) Leinonen Olli +04.09.1, 17) Dyster Rasmus +04.19.5, 18) Pyy Matias +04.25.4, 19) Henri Heikkinen +06.09.2, 20) Kuosmanen Aku +08.08.9.

T12 2 km: 1) Huttunen Anni 08.09.4, 2) Tölli Essi +00.01.6, 3) Kärkkäinen Anette +00.34.6, 4) Piirainen Anni +00.48.2, 5) Huttunen Elina +01.19.2, 6) Härkönen Aino +02.49.3, 7) Daifi Hagar +02.55.6, 8) Antipina Katja +03.08.8, 9) Sutinen Helmi +06.34.8.

P12 2 km: 1) Tolkkinen Tuukka 06.21.6, 2) Sorsa Eero +01.04.4, 3) Kemppainen Kalle +01.16.9, 4) Tölli Artturi +01.30.1, 5) Karppinen Joona +01.51.6, 6) Kemppainen Aku +02.09.9, 7) Junttila Konsta +02.48.4, 8) Vornanen Lauri +03.31.9, 9) Loisa Otto +04.31.8, 10) Oksa Juho +05.42.2, 11) Oksa Lauri +13.53.1.

T14 2 km: 1) Juntunen Siiri 07.25.2, 2) Tolonen Julia +00.33.8, 3) Hälinen Nella +03.14.0.

P14 2 km: 1) Korhonen Konsta 06.50.3, 2) Huttunen Aaro +01.02.9, 3) Sirviö Arttu +01.18.5.

Jätä kommentti

  • Tuoreimmat

    Musta perjantai pelastaa marraskuun 4 minuuttia sitten | 0
    Karhujutun tuomiot joulukuussa 14 minuuttia sitten | 0
    Karhujutun tuomiot joulukuussa 30 minuuttia sitten | 0