REFRRER:path /

Lasten hiihtocupin 3. osakilpailu

KAJAANI. Lasten hiihtocupin 3. osakilpailu, KHS-hiihdot, 20.3.

Tytöt alle 4 vuotta 50 m: 1) Aino Rahikkala 00:55.6, 2) Minda Liuski +00:08.9, 3) Verna Vahlamo +00:10.3, 4) Kiira Sirviö +00:14.3, 5) Eevi Selesniemi +00:18.0, 6) Iida Tölli +00:25.6, 7) Pihla Föhr +00:38.0, 8) Martta Mononen +00:48.5, 9) Venla Oikarinen +01:01.1, 10) Eveliina Karjalainen +01:09.2, 11) Isla Karjalainen +01:26.5, 12) Livia Ikäheimo +01:27.2, 13) Bethlem Birile +01:33.4, 14) Seela Karppinen +02:26.7, 15) Aurora Rautio +03:46.4, 16) Sanni Puhakka +04:38.4

Pojat alle 4 vuotta 50 m: 1) Teemu Juutinen 01:07.7, 2) Aapo Heikkinen +00:06.0, 3) Onni Karjalainen +00:17.8, 4) Sisu Räty +00:19.9, 5) Jere Määttä +00:24.1, 6) Eppu Tainiola +00:30.4, 7) Eino Tirronen +00:35.0, 8) Markus Mård +00:37.8, 9) Ababa Birile +00:55.1, 10) Luukas Kinnunen +01:05.2, 11) Viljami Leinonen +03:25.5

Tytöt alle 6 vuotta 400 m: 1) Selena Törmäkangas 02:48.4, 2) Saara Siltala +00:33.3, 3) Emma Niiranen +00:34.1, 4) Aino-Iiris Rantala +00:38.2, 5) Annika Tiihonen +00:55.8, 6) Erika Määttä +00:58.7, 7) Wintana Bedan +01:04.4, 8) Ada Komulainen +01:06.7, 9) Hilla Tiikkaja +01:32.1, 10) Jenny Rossi +01:32.7, 11) Emilia Leinonen +01:35.2, 12) Elli Kyllönen +01:48.0, 13) Anniina Karjalainen +01:57.3, 14) Mila Leinonen +02:42.7

Pojat alle 6 vuotta 400 m: 1) Viljami Huusko 02:32.9, 2) Veikko Korhonen +00:19.2, 3) Rasmus Tölli +00:46.8, 4) Karhu Hugo +00:53.1, 5) Armas Huttunen +00:57.3, 6) Jimi Alaloukusa +01:02.1, 7) Eepi Järvinen +01:24.7, 8) Rasmus Rajala +01:34.2, 9) Veeti Lappalainen +01:49.1, 10) Peetu Ohtonen +02:10.4, 11) Hugo Heikkinen +02:14.9, 12) Otto Haverinen +02:34.1

Tytöt alle 8 vuotta 1 km: 1) Silja Siltala 04:45.5, 2) Kiia Myllylä +00:29.7, 3) Emilia Kemppainen +00:31.8, 4) Annika Heikkinen +00:48.3, 5) Maisa Oikarinen +01:08.6, 6) Hilkka Rimpiläinen +02:04.6, 7) Pauliina Vesterinen +02:04.7, 8) Veera Kivioja +02:14.3, 9) Anni Ohtonen +02:28.6, 10) Netta Oikarinen +02:49.3, 11) Iida Juntunen +02:52.0, 12) Roosa Roininen +03:08.5, 13) Emma Härkönen +05:13.0, 14) Aada Kuosmanen +05:49.7, 15) Jennifer Injan +06:06.6

Pojat alle 8 vuotta 1 km: 1) Karri Korhonen 04:07.7, 2) Jaakko Piirainen +00:25.8, 3) Iikka Lahenius +00:34.6, 4) Eetu Niiranen +01:14.7, 5) Lauri Sorsa +01:16.2, 6) Benjami Karppinen +02:12.4, 7) Iiro Kivelä +02:13.3, 8) Reino Karvonen +02:19.5, 9) Vilppu Tainiola +02:33.8, 10) Markus Kemppainen +02:44.7, 11) Lauri Tiihonen +03:16.6, 12) Johannes Mård +03:16.9, 13) Anton Heikkilä +03:21.1, 14) Martti Puhakka +04:07.4, 15) Matias Pyy +05:13.0, 16) Luukas Tiikkaja +05:21.6, 17) Henri Heikkinen +06:41.3, 18) Aku Kuosmanen +06:45.4, 19) Juho Sirviö +11:04.0

Tytöt alle 10 vuotta 1 km yhteislähtö: 1) Anni Piirainen 04:07.4, 2) Anette Kärkkäinen +00:01.4, 3) Eveliina Vesterinen +00:16.8, 4) Jenna Oikarinen +00:28.3, 5) Alisa Pyykkönen +00:31.5, 6) Viola Kivelä +00:40.1, 7) Katri Kemppainen +01:18.9

Pojat alle 10 vuotta 1 km yhteislähtö: 1) Oliver Törmäkangas 03:35.8, 2) Eero Sorsa +00:12.7, 3) Oskari Hakkarainen +00:22.4, 4) Artturi Tölli +00:22.7, 5) Joona Karppinen +00:29.1, 6) Miro Kivelä +01:11.8, 7) Aapo Ohtonen +01:12.3, 8) Ilpo Kokkonen +01:31.0, 9) Osku Niiranen +01:33.4, 10) Veeti Väisänen +01:48.6

Tytöt alle 12 vuotta 2 km yhteislähtö: 1) Emma Keränen 07:07.6, 2) Siiri Juntunen +00:11.9, 3) Julia Tolonen +00:14.7, 4) Anni Huttunen +00:32.0, 5) Meeri Kokkonen +00:32.7, 6) Tölli Essi +01:31.1, 7) Jasmin Haverinen +01:33.0

Pojat alle 12 vuotta 2 km yhteislähtö: 1) Topias Törmäkangas 07:00.4, 2) Kalle Kemppainen +00:35.4, 3) Arttu Sirviö +00:48.6, 4) Vili Väisänen +01:10.2, 5) Turo Kivelä +02:06.1, 6) Eetu Lappalainen +02:15.3, 7) Elmer Heikkilä +02:44.8

Tytöt alle 14 vuotta 2 km yhteislähtö P14 sarjan kanssa: 1) Olivia Törmäkangas 06:45.0

Pojat alle 14 vuotta 2 km yhteislähtö: 1) Paulus Pyykkönen 06:27.2, 2) Konsta Korhonen +00:17.2, 3) Aaro Huttunen +01:43.3, 4) Olavi Kulju +10:28.4

Jätä kommentti