REFRRER:path /

Paltamon koululaishiihdot

PALTAMO. Paltamon koulujen mestaruushiihdot 16.3. Hiihtotapa perinteinen.

Eskari tytöt, 500 m: 1) Juuli Leinonen Kk 4.13, 2) Sanni Lappeteläinen Kk ja Miisa Kurkinen Kk 4.45, 4) Milja Myllymäki Kontiomäki 4.48, 5) Neea Keski-Liikala Kk 4.49, 6) Krista Leinonen Kontiomäki 5.09, 7) Tinja Jokelainen Kk 5.11, 8) Nelli Karppinen Kk 5.26, 9) Silja Leinonen Kk 5.38, 10) Anna-Kaisa Leinonen Kk 5.47, 11) Niina Moilanen Kk 5.48, 12) Anni Laine kk 6.00, 13) Laura Holappa Kk 7.07, 14) Katri Haataja kk 11.27.

Eskari pojat, 500 m: 1) Mirko Karjalainen Kk 4.05, 2) Miklas Kurkinen Kk 4.18, 3) Daniel Homanen Kk 4.26, 4) Niko Härkönen Kk 4.51, 5) Arttu Heikkinen Kk 5.13, 6) Väinö Tegelberg Kontiomäki 5.18, 7) Joska Rautiainen Kk 5.19, 8) Jimi Hämäläinen Kk 5.34, 9) Kalle Tervonen Kk 7.39, 10) Terho Salo Kk 7.44.

1lk tytöt, 1 km: 1) Neea Kvist Kk 6.50, 2) Jenna Mustonen Kk 7.41, 3) Aino Väisänen Kk 7.50, 4) Jenni Räisänen Kk 8.36, 5) Helmi Romppainen Kk 9.26, 6) Oona Huusko Kk 9.43, 7) Emilia Karhu kk 9.53, 8) Aada Heikkinen Kk 10.06, 9) Pinja Heikkinen Kk 11.29, 10) Merenna Karjalainen Kk 12.31, 11) Niina Kärnä Kk 12.49, 12) Pihla Mäkipelto Kk 15.00, 13) Julia Laine Kk 15.11, 14) Chanyaa Huusko Kk 15.47, 15) Noor Elias Kk 16.30.

1lk pojat, 1 km: 1) Jaakko Härkönen Kk 6.13, 2) Eetu Paasisalo Kk 7.09, 3) Eetu Karppinen Kk 7.21, 4) Topi Oikarinen Kk ja Veikko Mutanen Kk 8.08, 6) Erkki Juntunen Kk 8.26, 7) Arttu Korhonen Kk 8.40, 8) Leevi Karppinen Kk 9.05, 9) Jesper Hautamäki Kk 9.12, 10) Tuomas Huotari Kk 9.30, 11) Eetu Takanen Kontiomäki 11.10, 12) Eetu Haataja Kk 11.38, 13) Panu Heikkinen 13.12.

2lk tytöt, 1 km: 1) Valma Kilpiäinen Kk 7.00, 2) Anni Keränen Kk 7.51, 3) Sini Maier Kk 7.57, 4) Eveliina Anttonen Kk 8.14, 5) Oona Koivukangas Kk 8.15, 6) Iina Tauriainen Kk 8.31, 7) Venla Mustonen Kk 8.52, 8) Siiri Huusko Kk 9.10, 9) Nelli Soldatkin Kk 9.13, 10) Oona Keränen Kk 9.19, 11) Varpu Salo Kk 9.45, 12) Karita Niskanen Kontiomäki 9.52.

2lk tytöt, 200 m: 1) Viivi Ikäheimo Kk 2.25.

2lk tytöt, 500 m: 1) Aada Manninen Kk 5.20.

2lk pojat, 1 km: 1) Konsta Juutinen Kk 4.23, 2) Toni Klemetti Kk 6.49, 3) Kalle Väisänen Kk 7.01, 4) Matti Karppinen Kk 7.13, 5) Topi Holappa Kk 7.14, 6) Arvi Aho Kontiomäki 7.18, 7) Tom Enqvist Kk 7.34, 8) Juho Tegelberg Kontiomäki 7.39, 9) Väinö Tervonen Kk 7.42, 10) Aleksi Rautiainen Kk 7.55, 11) Juho Pyykkönen Kk 7.57, 12) Aslak Myllymäki Kk 8.02, 13) Timo Härkönen Kk 8.04, 14) Kaapo Leinonen Kk 8.08, 15) Juuso Laine Kk 8.24, 16) Kasper Jokelainen Kk 9.02, 17) Tuukka Härkönen 10.13.

3lk tytöt, 1,5 km: 1) Tiia Kvist Kk 10.07, 2) Inga Rajatalo Kk 12.21, 3) Nea Heiskanen Kontiomäki 12.47, 4) Julia Töyräs kk 14.37, 5) Milja Kyllönen Kk 15.25.

3lk pojat, 1,5 km: 1) Veeti Saarenpää Kk 9.44, 2) Lasse Rautiainen Kk 9.49, 3) Lauri Mutanen Kk 11.07, 4) Paavo Karppinen Kk 11.10, 5) Otto Mikkonen Kk 12.16, 6) Romeo Kinnunen Kk 13.19, 7) Topi Heikura Kk 13.33.

4lk tytöt 2 km: 1) Neea Parviainen Kontiomäki 15.05, 2) Milla Kyllönen Kontiomäki 15.05, 3) Anni Junkkari Kontiomäki 15.36, 4) Alli Oikarinen Kk 17.35.

4lk pojat, 2km: 1) Tami Härkönen Kk 12.03, 2) Jusa Kemppainen Kk 12.22, 3) Veikka Kilpiäinen Kk 15.57, 4) Aki Enqvist Kk 16.25, 5) Jussi Korhonen Kk 17.20, 6) Antti Heikkinen Kk 18.03 7) Otto Keränen Kk 20.21, 8) Santeri Haataja Kk 20.33.

5lk tytöt, 3 km: 1) Jaana Karppinen Kk 20.15, 2) Jenna Heiskanen Kontiomäki 20.56, 3) Kiia Kyllönen Kontiomäki 22.39, 4) Hilla Karppinen Kk 31.32, 5) Julia Levänaho Kontiomäki 36.01

5lk pojat, 3km: 1) Janne Rautiainen Kk 18.22, 2) Konsta Kuvaja Kontiomäki 19.46, 3) Konsta Korhonen Kk 20.46, 4) Leevi Kilpiäinen Kk 26.04.

6lk tytöt, 3 km: 1) Venla Järvelä Kk 11.17, 2) Aino Karjalainen Kk 19.21, 3) Venla Karppinen Kk 22.28, 4) Elina Anttonen kk 22.44.

6lk tytöt, 1 km: 1) Janika Korhonen Kk 7.39.

6lk pojat, 3 km: 1) Santeri Karppinen Kk 22.17, 2) Juho Leinonen Kk 22.29.

7lk tytöt, 3 km: 1) Mette Rautiainen Kk 20.20.

7lk tytöt, 500 m: 1) Susanne Rautiainen Kk 6.22.

7lk pojat, 5 km: 1) Niilo Karppinen Kk 39.10.

7lk pojat, 1 km: 1) Antti-Jussi Karjalainen 8.56.

9lk pojat, 5 km: 1) Oskari Juutinen Kk 18.19.

Jätä kommentti