REFRRER:path /

Kainuun ammattiopistosta valmistuvat

Kainuun ammattiopisto, Kajaani

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti (Peli-Amis)

Eskelinen Eetu, Hartikainen Pauliina, Heikkinen Jesse, Huttunen Karina, Huusko Arttu, Jäppinen Joona, Karhu Janne, Kinnunen Helmi, Pöllänen Sami, Ritvanen Aapo.

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Haverinen Saku Eemeli, Herranen Joonas Henrik, Huotari Mirko Pasi Johannes, Moilanen Markus Juhani, Määttä Arttu Iivari, Määttä Eerik Oskar Iivari, Pulkkinen Niko Petteri Johannes, Seppälä Leevi Iisak, Tölli Riku Tapio.

Autoalan perustutkinto, pienkonekorjaaja

Haataja Toni Markus, Koskelo Ville Mikael, Moilanen Aku Verneri Eevert, Määttä Sami Veikko Vihtori, Tolonen Tuomas Henrik, Uurtio Jarno Sakari.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Rantanen Jonna.

Hotelli-, ravintola, ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Elfving Katri Satu Lyydia, Haataja Anna Eveliina, Ohtonen Katja Jasmin Hannele.

Hotelli-, ravintola, ja catering-alan perustutkinto, kokki

Ahola Saila, Karppinen Eera Leo Ensio, Kiullenen Daniil, Komulainen Ville-Veikko, Kuon Sreitouch, Kähkönen Anu Anna Leena, Kärkkäinen Janne Juhani Kristian, Tuomisalo Maria Sira Hannele.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja

Arffman Jesse Eemil Waltteri, Haataja Juha Mikael, Huotari Juuso Ville Waltteri, Hyvönen Antti-Jussi Valtteri, Juntunen Ville Sakari, Järvinen Harri Ilari, Karjalainen Matias Antti Elmer, Kuosmanen Arttu Samuli, Leiviskä Kalle Olavi, Loukusa Arttu Johannes, Mannermaa Petja Gabriel, Pääkkö Janne Aleksi, Rusanen Juho Kalle Matias, Schroderus Joona Henri Milano, Tolonen Aleksi Sami Pekka

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Huotari Tomi Esko Petteri, Komulainen Ville Eetu, Lukkari Hermanni Eino Johannes.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, tilasisustus

Härkönen Tuija, Kaan Susanna, Karjalainen Elina, Komsa Veera, Luokkanen Jussi, Mesiniemi Milja, Määttä Eeva-Liisa, Nykänen Laura, Rautiainen Maija, Tihula Anri, Turpeinen Hanna.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, muotikaupan asiakaspalvelija

Häkälä Menna, Hämäläinen Mira, Karvonen Milla, Moilanen Pinja, Nahkala Pinja.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Boujrf Khaled, Haapalainen Mari Katriina, Heikkinen Jenna Maria Pauliina, Heikkinen Taija Anne Karoliina, Härkönen Anniina Suvi Tuulia, Michael Mahader Luam, Ohtonen Pyry Vihtori, Peräjärvi Samu Joni Viljami, Rautiainen Jesse Matias, Sandell Janette Ingrid Micaela, Timonen Laura Iida Maria

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Heikkinen Timo Kalervo, Keränen Eemi Matti Juhani, Korhonen Mika Markus, Korhonen Mirko Joel Juhani, Pikkarainen Arttu Santeri.

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Heikura Markus Samuli, Juntunen Riku Petteri, Korhonen Enni Aliisa.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja

Meriläinen Jenna Susanna.

Musiikkialan perustutkinto, muusikko

Järvinen Erkka, Moilanen Jan-Kristian, Palmroos Satu, Piispanen Ville, Riihola Jenica, Samula Eerik.

Puutarhatalouden perustutkinto ja Liiketalouden perustutkinto, puutarhuri, merkonomi

Arffman Noora Elisa, Kananen Henna-Maaret, Laatikainen Marja Susanna Julia, Myllynen Anne Kristiina.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Hartikainen Eetu Johannes, Kananen Tiia Milja Susanna, Karppinen Henri Eemeli, Karvonen Toni Oskari, Kemppainen Olliveikko Juhani, Kovalainen Niko Timo Eemil, Leinonen Jani Henrik, Lillinen Jalo Daavid, Malmberg Samuel Johannes, Mustonen Jaakko Eemil Vihtori, Nousiainen Jarkko Juha Tapani, Piippo Jesse Ilmari, Rukhlyadko Dmitry, Seppänen Tuomas Kalle Hermanni, Smorodin Alexey, Sutinen Sami Petteri, Varhainen Jyri Markus.

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja

Hiltunen Riku Elias, Piiroinen Toni Matti Tapani, Sonninen Mikko Iisakki.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Juntunen Samu Teemu Eemeli, Kela Einari Stanislav, Möttönen Nikke Antti Samuli, Pirttiaho Joni Aleksi, Sivonen Kalle Pyry Tapani, Tolonen Sami Petteri, Uusitalo Miika Aleksi.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Kaijala Jani Iikka Väinö, Lumpo Riku Petteri, Malmberg Topias Kullervo, Mannermaa Veikka Viljami, Manninen Tommi Joonas Hermanni, Parkkisenniemi Eetu Juho Anselmi, Polvinen Miikka Petteri, Rahikainen Teemu Antero, Riekki Samuli Esko Aleksi, Tossavainen Heikkimatti Tapani, Tuovinen Teemu Pekka Johannes.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Enqvist Kai Peter Mikael, Huusko Karri Pekka, Kuosmanen Juha-Matti, Lauronen Joona Vili Aleksi, Malinen Eetu Otto Mikael, Muhamiriza Mutuganyi Pacifique, Määttä Miika Eemil, Schroderus Aki Petteri, Tervonen Marko Antero, Turpeinen Miika Markus Antero.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja, yo

Blomberg Juho Aleksi, Karppinen Akseli Reeti Olavi, Karppinen Eino Edvard Simeoni, Kemppainen Kalle Petteri Kaukonpoika, Kilpeläinen Tomi Juhani, Klemetti Niko Lauri, Lauronen Martti Sakari, Piipponen Samuli Matias, Sainio Arttu Tapani, Säppi Onni Santeri, Tolsa Niko Markku Petteri, Uotila Roope Elmeri.

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Anttonen Sanna Marika, Heikkinen Riina Matleena, Juntunen Henna Tuulia Kristiina, Juntunen Pinja Pirita, Juntunen Tommi Oskari, Karhu Ilari Joel Kristian, Mattila Neea-Elina Johanna, Ojala Minna Marjaana, Romppainen Heidi Emilia

Kainuun ammattiopisto, Vuokatti

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Pääkkönen Moona Kristiina, Rautiainen Topi Jaakko Valtteri, Tolonen Iina-Maria Katariina, Viitasaari Nelli Kristiina, Vola Elisa Marjaana.

Matkailualan perustutkinto, matkailuvirkailija

Annola Valvi Annika, Flink Angelika Natalia, Happo Laura Leena Jenniina, Kukkonen Ella Pauliina, Kyllönen Ninni Annaleena, Salomaa Jenna Katariina, Tampio Elina Susanna.

Kainuun ammattiopisto, Kuusamo

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja.

Aikkila Oula Johannes, Heiskanen Tuomas Aleksanteri, Kantola Tapani Juha Petteri, Karvola Ville Samuel, Kurikka-aho Jarkko Petteri, Kurikka-aho Joonas Vilhelm, Kuusela Janne Kullervo, Käsmä Sami Santeri, Mustonen Roni-Miklas Joonatan, Männikkö Heidi Katariina, Määttä Janne Heikki Eemeli, Pesonen Niko Olavi, Poussu Henri Jari Fredrik, Savilaakso Niko Mikael, Skön Ville Kristian.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Galay Anton, Huhtala Riku Oskari Antero, Kaukua Teemu Olavi Benjamin, Kämäräinen Jenna Erika, Määttä Inka Riikka, Määttä Maria Kyllikki, Paloniemi Sara Sofia Katariina, Pesonen Neea Leena Hannele, Pesonen Saku Marko Tapio, Tasala Lauri Benjamin, Tuovila Jesse Vilhelm, Tuovila Tommi Johannes, Vattula Teemu Tuomas Oskari, Zlobina Emilia.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Mustola Henni Katariina.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Hautajärvi Juho Matias, Hyypiö Joni Aleksi Kustaa, Korva Marianna Emilia, Käkelä Tommi Kalevi, Käsmä Janita Juulia, Käyrä Pauli Kalevi, Manninen Hannu Hermanni, Määttä Esko Yrjö Henrik, Määttä Tomi Matias, Pimiä Tomi Mikael, Posti Valde Mikko Alarik, Päivärinta Vili-Jussi, Riekki Julia Jessika, Ronkainen Marika Pauliina, Taival Jatro Aapo Leonard, Viitala Ilari Marko Kristian.

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Hulkkonen Jenna Suvi Tuulikki, Häikiö Kati Helena, Juumajärvi Roosa Maaria, Kakkonen Lasse Ensio, Käkelä Marja-Leena Helena, Mustola Milla Anniina, Männikkö Christa Annika, Papinaho Tuomas Henri Mikael, Peltoniemi Jaana Emilia, Pätsi Jenni Iida Sisko, Ronkainen Miia Marleena, Zubairova Karina.

Puualan perustutkinto, puuseppä

Huttu Silja Anna Eriika, Lehtoaho Eetu Mikael, Oikarainen Hermanni Onni, Suoraniemi Sirkka Anneli, Tuomaala Olli Aleksi.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Granroth Marko Tapani, Klemetti Sari Anni Kristiina, Koski Roope Aleksi Edvard, Kumpula Juhana Elias Kristian, Kurtti Veli Kristian, Kyllönen Petri Juhani, Laitala Paulus Benjamin Matinpoika, Lämsä Joel Kristian, Lämsä Niklas Seppo Oskari, Määttä Mika Petteri, Määttä Olli Jaakko Eemeli, Ojala Janne Tuomas, Ollila Lari-Pekka, Peltoniemi Jouni Mikael, Pulkkanen Roope Juhani, Saapunki Joni Jesse, Sirviö Mika Markus Tapio.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Heikkala Anni Maria Karoliina, Heiskanen Jenina Justiina, Klemetti Kerttu Katariina, Koivu Marjut Hannele, Käkelä Jonna Matleena, Mourujärvi Anne Satu Kristiina, Petrelius Sanna-Terttu Maria, Ronkainen Noora Katrina, Siekkinen Jonna Mari Susanna, Tauriainen Sonja Elisa, Tuovila-Pätsi Päivi Marjut Elina, Tyni Susanna Sonja Emilia, Virkkula Vilma Erika.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Järvi Jani Mikael, Kallunki Sami Tapani, Koramo Eemeli Juhana, Koskinen Jari Tapani, Kurvinen Lauri Aleksanteri, Kärnä Hanne Marika, Mikkonen Altti Timo Johannes, Patosalmi Kristian Joni Albert, Pesonen Joni Kristian, Pesonen Tommi Matias, Pulkkanen Kari Juho, Pätsi Jukka Paavo, Sassi Alex Henrik Daniel, Suoraniemi Juha Eerik, Syrjälä Kim Peter, Tauriainen Sami-Kalle Johannes, Veteläinen Eetu Artturi, Veteläinen Markus Oskari, Väisänen Sami Tuomas Sulevi.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Evtushenko Vladislav, Kurtti Eero Johannes, Murtovaara Saku Kristian, Ollila Tomi Kalle Eemeli, Siikaluoma Ville Aleksi, Vesterinen Jarno Vili Tuomas.

Kommentit

Näytä 10 20 30 40 50 kommenttia sivulla

Jätä kommentti