REFRRER:path /

Kajaanin koululaiskisat

Yleisurheilu

KAJAANI. Kajaanin alakoulujen oppilaiden yleisurheilukilpailut 2.9.

3. lk. tytöt 60 m: 1. Marika Meriläinen Kätönlahti 10.649 2. Katriina Väisänen PB/Soidinsuo 10.943 3. Neela Leinonen Kuluntalahti 11.11 4. Hagar Daifi Lohtaja 11.243 5. Reetta Suorsa PB/Soidinsuo 11.273 6. Heta Huovinen Kätönlahti 11.274 7. Petra Niva Vuolijoki 11.37 8. Nargis Ahmadi PB/Lehtikangas 11.43 9. Hanna Tirronen Nakertaja 11.443 10. Venla Mikkonen Lohtaja 11.66 11. Ella Mannermaa Otanmäki 11.67 12. Oona Korhonen Kätönlahti 11.76 13. Laura Okkonen Kuluntalahti 11.93 14. Jessica Kohonen Lohtaja 11.97 15. Eva Stepanova Teppana 12.12 16. Aada Kortelainen Jormua 12.43 17. Eini Kesti Keskuskoulu 13.56 18. Siiri Immonen Teppana 13.80.

3. lk. pojat 60 m: 1. Onni Schroderus Jormua 10.33 2. Otso Leinonen Keskuskoulu 10.54 3. Aleksi Partanen PB/Lehtikangas 10.81 4. Jose Mikkonen Kätönlahti 10.84 5. Miro Kettunen PB/Soidinsuo 10.85 6. Jouka Partanen PB/Soidinsuo 11.03 7. Oskari Kyllönen Lohtaja 11.08 8. Tomi Leppänen PB/Lehtikangas 11.159 9. Jimi Manninen Kätönlahti 11.25 10. Masi Paasi Lohtaja 11.406 11. Oskari Korhonen PB/Soidinsuo 11.43 12. Niklas Leskinen Nakertaja 11.49 13. Jussi Kyllönen Teppana 11.568 14. Aaro Piippo Lohtaja 11.58 15. Otto Koistinen Keskuskoulu 11.654 16. Veikka Puhakka Keskuskoulu 11.948 17. Oula Rimpiläinen Kuluntalahti 12.00 18. Roope Alasalmi Teppana 12.076 19. Santtu Kämäräinen Vuolijoki 12.120 20. Kalle Kemppainen Nakertaja 12.65.

3. lk. tytöt pituus: 1. Isabella Perhovaara Kätönlahti 3.34 2. Maija Lämsä Kätönlahti 3.03 3. Alisa Lindgren Lohtaja 2.90 4. Sara Makkonen Keskuskoulu 2.85 5. Viivi Väyrynen Kätönlahti 2.75 6. Saana Heikkinen PB/Soidinsuo 2.66 7. Nea Tiikkainen PB/Soidinsuo 2.64 8. Ronja Tervo Nakertaja 2.62 9. Essi Tölli Lohtaja 2.49 10. Sofia Räihä PB/Lehtikangas 2.47 11. Miitta Jokela Teppana 2.40 12. Anni Tapaninen Lohtaja 2.35 13. Titta Haverinen Teppana 2.33 14. Aino Lakkala Keskuskoulu 2.26 15. Elsa Hannula Nakertajan koulu 2.23 16. Linnea Puominen Jormua 2.23 17. Viivi Kilpeläinen PB/Soidinsuo 2.16.

3. lk. pojat pituus: 1. Kaapo Aittamaa Jormua 3.17 2. Miikka Laakkonen Nakertaja 3.13 3. Roope Nevalainen Lohtaja 3.12 4. Atte Karjalainen Kätönlahti 3.09 5. Matias Lehtinen Nakertaja 3.08 6. Milo Eskelinen PB/Lehtikangas 3.05 7. Akseli Seppänen Kätönlahti 3.01 8. Hannes Kemppainen Lohtaja 2.98 9. Frank Niyonzima Kätönlahti 2.94 10. Tuukka Pussinen Vuolijoki 2.94 11. Iikka Hokkanen Keskuskoulu 2.89 12. Eemil Parkkinen Keskuskoulu 2.89 13. Elias Kähkönen PB/Lehtikangas 2.78 14. Matti Komulainen PB/Soidinsuo 2.71 15. Aleksi Seppälä Keskuskoulu 2.71 16. Wäinö Määttä Teppana 2.70 17. Aapo Valtanen Otanmäki 2.67 18. Oskari Koistinen Kätönlahti 2.67 19. Matti Leinonen Kuluntalahti 2.58 20. Emppu Öcal Teppana 2.08 21. Anttu Arbelius PB/Soidinsuo 2.03 22. Eetu Manninen PB/Soidinsuo 1.91 23. Reeti Suutari Lohtaja 1.85.

3. lk. tytöt pallonheitto: 1. Emma Kesti PB/Soidinsuo 23.98 2. Riikka Valtanen Nakertajan koulu 19.75 3. Inka Tervo Nakertaja 19.45 4. Milla Rantonen PB/Lehtikangas 17.83 5. Anniina Kemppainen Lohtaja 17.60 6. Iita Seppänen Keskuskoulu 16.63 7. Pinja Mikkola Kuluntalahti 15.70 8. Julia Nuulamo Lohtaja 15.67 9. Nia Pääkkönen Lohtaja 15.52 10. Henna Haapalainen Teppana 14.05 11. Emmi Närhi PB/Soidinsuo 14.05 12. Katja Antipina PB/Lehtikangas 13.68 13. Emmi Heikkinen Kätönlahti 12.80 14. Noora Siipola Teppana 12.73 15. Sara Pitkänen Kätönlahti 12.00 16. Maiju Lipponen Keskuskoulu 9.45.

3. lk. pojat kuula: 1. Antti Ylönen Lohtaja 5.66 2. Ilari Härkönen Nakertaja 5.10 3. Eetu Tolonen PB/Soidinsuo 5.08 4. William Lindgren Lohtaja 5.03 5. Karim Baaj Keskuskoulu 4.96 6. Väinö Kesti PB/Lehtikangas 4.91 7. Aleksi Sivonen PB/Soidinsuo 4.88 8. Sampo Keränen Nakertaja 4.74 9. Janne Heikkinen Kätönlahti 4.71 10. Eetu Hautakangas Kätönlahti 4.69 11. Aake Mikkonen Kätönlahti 4.66 12. Niko Pajari Teppana 4.38 13. Pekka Piirainen PB/Lehtikangas 4,70 14. Vilho Rautio Teppana 3.91.

3. lk. tytöt 800 m: 1. Vilja Vatanen Lohtaja 3.21.13 2. Emmi Väisänen Kätönlahti 3.23.37 3. Petra Savolainen PB/Soidinsuo 3.23.83 4. Sini Toivonen Lohtaja 3.26.42 5. Alina Ojala Otanmäki 3.28.15 6. Adele Säily PB/Lehtikangas 3.35.57 7. Anni Huttunen Keskuskoulu 3.37.90 8. Emmi Kananen Kätönlahti 3.51.78 9. Neera Hämäläinen Jormua 3.53.95 10. Noora Koistinen Kätönlahti 3.55.01 11. Elisabet Nissilä Nakertaja 4.03.75 12. Aino Vatanen Nakertaja 4.12.16 13. Viia Keränen Lohtaja 4.24.02 14. Sara Komulainen Keskuskoulu 4.31.21 15. Moona Kemppainen Teppana 4.31.21 16. Riina Leinonen Teppana 4.40.94.

3. lk. pojat 800 m: 1. Niko Saikkonen Kätönlahti 3.18.29 2. Tuomas Hyväri Teppana 3.18.83 3. Aksel Halonen PB/Soidinsuo 3.22.83 4. Veeti Roivainen PB/Soidinsuo 3.23.68 5. Eeli Leinonen Kuluntalahti 3.23.96 6. Peetu Leinonen Vuolijoki 3.27.33 7. Samuel Jokitalo Kätönlahti 3.31.26 8. Niklas Vartiainen Nakertajan koulu 3.35.97 9. Turo Kivelä Lohtaja 3.36.60 10. Lenni Kaajavirta Lohtaja 3.39.62 11. Tuukka Kaakkunen Nakertajan koulu 3.42.77 12. Leevi Lukkari PB/Lehtikangas 3.45.56 13. Jimi Mannermaa Keskuskoulu 3.46.13 14. Patrik Reinikka Kätönlahti 3.47.21 15. Jonne Pirinen Lohtaja 3.50.97 16. Aatu Haapalahti PB/Lehtikangas 4.02.59 17. Kalle Korolainen Pb Soidinsuo 4.10.73 18. Kaspian Seppänen Teppana 4.33.95.

4. lk. tytöt 60 m: 1. Emma Kyllönen Nakertajan koulu 9.98 2. Ilona Hankosalo Teppana 10.15 3. Lotta Partanen Kuluntalahti 10.48 4. Anni Pääkkönen PB/Lehtikangas 10.58 5. Elina Kaltiainen Teppana 10.63 6. Emilia Karppinen PB/Lehtikangas 10.68 7. Kerttu Salonen Otanmäki 10.84 8. Henna Kukkonen Otanmäki 10.92 9. Kiia Heikkinen Lohtaja 11.07 10. Aino Paananen PB/Soidinsuo 11.14 11. Viivi Sutinen Kätönlahti 11.43 12. Elli Määttä Keskuskoulu 11.54 13. Inkeri Räsänen Kätönlahti 11.59 14. Noora Paakkari Nakertajan koulu 11.63 15. Satu Tölli Jormua 11.66 16. Ella Härkönen Lohtaja 11.70 17. Sini Kemppainen PB/Soidinsuo 11.79 18. Ella Juntunen Keskuskoulu 11.99.

4. lk. pojat 60 m: 1. Oliver Rytkönen Kätönlahti 9.944 2. Aapo Piipponen PB/Lehtikangas 10.146 3. Kasperi Kemppainen Kätönlahti 10.293 4. Tuomas Jokinen Keskuskoulu 10.383 5. Juho Artama Teppana 10.446 6. Tommi Seppänen Nakertajan koulu 10.529 7. Ville Auma-aho Kuluntalahti 10.616 8. Jan Lindqvist Nakertaja 10.826 9. Khanh Nguyen Viet PB/Soidinsuo 11.251 10. Kusti Junttila PB/Lehtikangas 11.259 11. Juho Kemppainen PB/Soidinsuo 11.304 12. Miro Jyrinki Keskuskoulu 11.328 13. Hugo Rytkönen Lohtaja 11.353 14. Kaapo Manninen PB/Soidinsuo 11.528 15. Toni Sivonen Kätönlahti 11.693.

4. lk. tytöt pituus: 1. Julia Turrek PB/Lehtikangas 3.40 2. Siiri Sarparanta Kätönlahti 3.00 3. Lotta Tuikkanen Kätönlahti 2.98 4. Emmi Keränen Kätönlahti 2.95 5. Olivia Kinnunen Nakertajan koulu 2.80 6. Milla Meriläinen PB/Soidinsuo 2.77 7. Aada Heikkilä Nakertaja 2.75 8. Oona Rautio Kuluntalahti 2.70 9. Emilia Rimpiläinen Teppana 2.69 10. Mercie Olotu Teppana 2.62 11. Henna Hyvönen Keskuskoulu 2.58 12. Eveliina Heikkinen Lohtaja 2.57 13. Noora Leinonen Lohtaja 2.57 14. Neela Heikkinen PB/Soidinsuo 2.36 15. Laura Niemi Keskuskoulu 2.32 16. Micaela Moilanen PB/Lehtikangas 2.31.

4. lk. pojat pituus: 1. Niko-Matias Puhakka Nakertajan koulu 3.46 2. Alex Laiho Teppana 3.30 3. Tuomas Kähkönen PB/Soidinsuo 3.27 4. Veeti Niemi Kätönlahti 3.24 5. Aapo Karjalainen PB/Soidinsuo 3.19 6. Robin Koivisto Nakertaja 3.11 7. Antti Leinonen Kuluntalahti 3.08 8. Eevert Palokangas Keskuskoulu 3.01 9. Ilari Vuorisalmi PB/Soidinsuo 3.00 10. Ryan Rukeratabaro PB/Lehtikangas 2.98 11. Arttu Lukkari Kätönlahti 2.90 12. Veeti Partanen Lohtaja 2.84 13. Karo Similä Teppana 2.77 14. Aatu Matero Kätönlahti 2.73 15. Arttu Lappalainen Lohtaja 2.70 16. Mico Jyrinki Keskuskoulu 2.41.

4. lk. tytöt pallonheitto: 1. Vilma Nevalainen Kätönlahti 29.10 2. Elodie Safari PB/Lehtikangas 26.52 3. Nea Mustonen Pb/Soidinsuo 22.44 4. Faar Aimnak Kuluntalahti 22.26 5. Kerttu Karresmaa Lohtaja 20.81 6. Anna Karjalainen Nakertajan koulu 19.71 7. Viivi Kortelainen Teppana 19.29 8. Lotta Manninen Keskuskoulu 19.04 9. Annabella Ojala Kätönlahti 18.69 10. Kiia-Maria Kuru Pb/Soidinsuo 18.42 11. Emmi Oulujärvi Otanmäki 18.28 12. Emma Heikkonen PB/Lehtikangas 16.40 13. Emmi Määttä Teppana 16.15 14. Maria Mitronen Nakertaja 16,94 15. Pauliina Tuomaala Pb/Soidinsuo 15.70 16. Moona Väyrynen Keskuskoulu 15.11 17. Niki Kunnas Kätönlahti 14.58 18. Neea Ollila Lohtaja 13.10.

4. lk. pojat kuula: 1. Veeti Lokka Kätönlahti 7.15 2. Jaakko Lukkari Lohtaja 6.85 3. Niklas Ohtonen Nakertaja 6.75 4. Ville Kauppi Lohtaja 6.18 5. Ruudolf Nyman Kuluntalahti 6.10 6. Oskari Simonen PB/Soidinsuo 5.88 7. Markus Tuhkanen Kätönlahti 5.87 8. Hugo Hyvärinen Keskuskoulu 5.83 9. Jura Remshu PB/Soidinsuo 5.77 10. Moilanen Saku Kätönlahti 5.64 11. Aleksi Piipponen PB/Soidinsuo 5.53 12. Johannes Ikäheimonen Nakertaja 5.43 13. Bruno Jääskeläinen Teppana 5.40 14. Niko Jokelainen Otanmäki 5.16 15. Mikko Haverinen Teppana 4.93 16. Jere Piirainen PB/Lehtikangas 4.49 17. Aleksis Koivula Keskuskoulu 3.89.

4. lk. tytöt 800 m: 1. Siiri Juntunen Teppana 3.15.10 2. Meeri Kokkonen Kätönlahti 3.16.96 3. Alli Haverinen PB/Soidinsuo 3.16.96 4. Hilda Heikkilä Kätönlahti 3.25.00 5. Aada Oja Lohtaja 3.28.33 6. Venla Rautiainen PB/Soidinsuo 3.30.33 7. Kia Kortelainen Keskuskoulu 3.33.25 8. Salla Sirviö Kätönlahti 3.33.90 9. Julia Tolonen Nakertajan koulu 3.40.15 10. Anni Liuski Lohtaja 4.18.41 11. Venla Heikkinen PB/Soidinsuo 4.27.31 12. Inka Mikkonen PB/Lehtikangas 4.27.59 13. Milja Helppi Keskuskoulu 4.40.90.

4. lk. pojat 800 m: 1. Saku Rusanen Keskuskoulu 2.58.31 2. Eino Gretschel PB/Lehtikangas 2.59.10 3. Kare Paukkeri Kätönlahti 2.59.30 4. Eetu Vähäsöyrinki Nakertajan koulu 2.59.39 5. Aapeli Tikkanen Jormua 2.59.42 6. Lenni Hämeenaho Lohtaja 3.08.62 7. Miska Seppänen Nakertajan koulu 3.09.94 8. Santeri Aalto Jormua 3.09.94 9. Leevi Parkkinen Keskuskoulu 3.11.92 10. Aapo Pahkala PB/Soidinsuo 3.29.81 11. Aapeli Kinnunen Lohtaja 3.31.48 12. Arttu Sirviö Teppana 3.33.03 13. Eetu Hakala PB/Lehtikangas 3.34.18 14. Ahto Piirainen Kätönlahti 3.36.46 15. Jaakko Riutta PB/Soidinsuo 3.37.12 16. Juha Ollila PB/Soidinsuo 3.40.16 17. Sahin Hun Kätönlahti 4.01.47 18. Tomi Partanen Vuolijoki 4.47.77.

5. lk. tytöt 60 m: 1. Kia Husu Lohtaja 9.605 2. Meri Ojalehto Nakertaja 9.839 3. Aada Romppainen Nakertaja 9.928 4. Edith Tiirola Kuluntalahti 9.970 5. Aino Leinonen Kätönlahti 10.270 6. Heini Malinen PB/Lehtikangas 10.293 7. Emma Takalo Teppana 10.398 8. Venla Ivanoff Keskuskoulu 10.437 9. Saara Hirvonen Kätönlahti 10.504 10. Essi Husso PB/Soidinsuo 10.630 11. Veera Kyllönen PB/Soidinsuo 10.635 12. Nea Hyvönen PB/Soidinsuo 10.787 13. Petra Oikarinen Kätönlahti 10.813 14. Inka Raesalmi Vuolijoki 10.837 15. Liisa Gretshel Keskuskoulu 10.888 16. Janika Tikkunen Lohtaja 10.902 17. Noora Piirainen PB/Lehtikangas 10.999 18. Roosa Tuomaala Kätönlahti 11.202.

5. lk. pojat 60 m: 1. Tiitus Erola Keskuskoulu 9.074 2. Kasperi Mikkonen Kätönlahti 9.573 3. Ossi Mikkonen PB/Soidinsuo 9.650 4. Eemeli Keränen Keskuskoulu 9.721 5. Leevi Malmberg Lohtaja 9.936 6. Onni Manninen Teppana 9.965 7. Niyo Niyomugabo PB/Lehtikangas 10.017 8. Lenni Suutari Kätönlahti 10.046 9. Jere Huotari Nakertaja 10.286 10. Onni Korhonen PB/Soidinsuo 10.394 11. Aatu Kinnunen Lohtaja 10.421 12. Kaapo Kaipainen PB/Lehtikangas 10.627 13. Aapeli Tyni Kuluntalahti 10.964 14. Paavo Pekkonen PB/Soidinsuo 11.529.

5. lk. tytöt pituus: 1. Ella Manninen Kätönlahti 3.00 2. Neea Lumpo Keskuskoulu 2.95 3. Soila Tammelander PB/Soidinsuo 2.93 4. Keerthi Gobikrishna Nakertaja 2.92 5. Nea Rautaoja Otanmäki 2.84 6. Laura Kaipainen Teppana 2.79 7. Iida Kumpulainen Vuolijoki 2.77 8. Miina Heikkinen PB/Soidinsuo 2.73 9. Hogoza Uwamahoro Kätönlahti 2.72 10. Vilja Oikarinen Keskuskoulu 2.72 11. Kerttu Vimpari PB/Soidinsuo 2.61 12. Jonna Kämäräinen PB/Lehtikangas 2.59 13. Soli Karjalainen PB/Lehtikangas 2.57 14. Kaisa Komulainen Kätönlahti 2.51 15. Petra Schroderus Lohtaja 2.46 16. Ronja Säily Kuluntalahti 2.43 17. Sonja Maksniemi Lohtaja 2.18.

5. lk. pojat pituus: 1. Veikka Lämsä Kätönlahti 3.50 2. Max Laiho Teppana 3.43 3. Saamo Heiskanen Keskuskoulu 3.42 4. Lucas Koivisto Kätönlahti 3.33 5. Jesse Makkonen PB/Lehtikangas 3.24 6. Eetu-Pekka Karhumaa Kätönlahti 3.22 7. Ville Mustonen Jormua 3.22 8. Veikka Hämeenaho Lohtaja 3.15 9. Leevi Sivonen Vuolijoki 3.08 10. Mikael Puominen Jormua 3.07 11. Juho Piirainen PB/Soidinsuo 3.06 12. Ville Seppänen Nakertaja 2.98 13. Iikka Leinonen Kuluntalahti 2.96 14. Jere Karppinen PB/Lehtikangas 2.96 15. Jasper Pitkänen Nakertaja 2.89 16. Joonas Mikkonen PB/Lehtari/pienluokka 2.85 17. Juho Partanen Keskuskoulu 2.83 18. Joona Huotari PB/Soidinsuo 2.66 19. Ville Partanen PB/Lehtari/pienluokka 2.52 20. Leevi Korolainen PB/Soidinsuo 2.17 21. Aatu Rautiainen Lohtaja 2.07.

5. lk. tytöt kuula: 1. Oona Partanen PB/Lehtikangas 6.23 2. Maija Reponen Teppana 6.09 3. Veera Juntunen Nakertaja 5.85 4. Emmi Väisänen Otanmäki 5.80 5. Sara Kyllönen Lohtaja 5.64 6. Ella Leppänen Kuluntalahti 5.64 7. Viivi Savilampi Lohtaja 5.59 8. Olivia Pasanen Keskuskoulu 5.52 9. Anni Leinonen PB/Soidinsuo 5.35 10. Nella Valtanen Kätönlahti 5.31 11. Anni Karvinen Kätönlahti 5.13 12. Inka-Emilia Kämäräinen Vuolijoki 5.08 13. Veera Tervonen Nakertajan koulu 5.06 14. Heta Komppa PB/Lehtikangas 4.78 15. Maria Oikarinen PB/Soidinsuo 4.61 16. Jemina Kähkönen Kätönlahti 4.60 17. Tiia Kananen Kätönlahti 4.36.

5. lk. pojat kuula: 1. Nooa Tuomainen PB/Soidinsuo 7.73 2. Teemu Eskola Kätönlahti 6.96 3. Aatu Mikkola Lohtaja 6.94 4. Tuomas Haverinen Keskuskoulu 6.88 5. Kalle Heikkinen PB/Lehtikangas 6.85 6. Joona Haataja Lohtaja 6.70 7. Vladimir Peshkanov Kätönlahti 6.63 8. Luka Leinonen Kuluntalahti 6.47 9. Olli Kemppainen Nakertaja 6.44 10. Samu Moilanen Kätönlahti 6.37 11. Arttu Karjalainen Keskuskoulu 6.20 12. Tuomas Syväniemi PB/Soidinsuo 6.19 13. Niko Komulainen Kätönlahti 6.13 14. Jaakko Jokela Teppana 6.11 15. Jaron Kärki Jormua 6.06 16. Niko Kemppainen PB/Soidinsuo 5.48 17. Atte Myöhänen Nakertaja 5.47.

5. lk. tytöt 800 m: 1. Inka Kilpeläinen PB/Soidinsuo 2.58.45 2. Jasmin Kokkonen Lohtaja 3.03.31 3. Saila Ojala Otanmäki 3.04.54 4. Emilia Kyllönen Keskuskoulu 3.05.93 5. Reeta Kemppainen PB/Lehtikangas 3.08.08 6. Rebekka Säily PB/Lehtikangas 3.10.57 7. Viivi Seppänen PB/Soidinsuo 3.14.18 8. Carmen Grönstrand Nakertajan koulu 3.17.32 9. Viivi Laitala Kätönlahti 3.22.77 10. Monika Pekurinen PB/Soidinsuo 3.23.04 11. Heini Piirainen Kätönlahti 3.24.47 12. Nea Ohtonen Vuolijoki 3.24.86 13. Anni Ruotsalainen Lohtaja 3.25.65 14. Kristiina Kasila Otanmäki 3.27.30 15. Maisa Alanen Teppana 3.52.69 16. Iina Pyykönen Kätönlahti 4.43.27.

5. lk. pojat 800 m: 1. Eeli Alm Kuluntalahti 2.56.90 2. Jaakob Mettala Kätönlahti 2.59.96 3. Topias Kokkonen Kätönlahti 3.01.87 4. Konsta Korhonen Lohtaja 3.03.89 5. Eetu Reponen Keskuskoulu 3.04.50 6. Konsta Raesalmi Vuolijoki 3.05.59 7. Pekka Huttunen PB/Soidinsuo 3.08.56 8. Jaso Schroderus PB/Lehtikangas 3.10.08 9. Joonatan Luukkanen Kätönlahti 3.15.92 10. Alvar Halonen PB/Soidinsuo 3.18.79 11. Setti Junttila PB/Lehtikangas 3.20.61 12. Jaakko Kopperoinen Keskuskoulu 3.22.58 13. Lenni Koivisto Kätönlahti 3.28.87 14. Oiva Mankinen PB/Soidinsuo 3.30.45 15. Kyösti Grönstrand Nakertaja 3.43.62 16. Tuukka Schroderus PB/Soidinsuo 4.00.35 17. Kasperi Heikkinen Lohtaja 4.25.15.

6. lk. tytöt 60 m: 1. Roosa Suorsa Hauhola 9.400 2. Salla Tegelberg Kätönlahti 9.638 3. Anni Pöppönen Kuluntalahti 9.695 4. Elisa Mattila Keskuskoulu 9.746 5. Sara Kovalainen Hauhola 9.798 6. Pinja Kemppainen Lohtaja 9.961 7. Nelli Ikäheimonen Nakertajan koulu 9.992 8. Emma Kemppainen Kätönlahti 10.018 9. Noora Lukkari Lohtaja 10.029 10. Silja Hakala Keskuskoulu 10.094 11. Emilia Koskelo Nakertaja 10.153 12. Julia Tervonen Lohtaja 10.337 13. Roosa Piironen Kätönlahti 10.342 14. Janika Lipponen Hauhola 10.485 15. Manta Mankinen Hauhola 11.074 16. Lumi Jussila Vuolijoki 12.346.

6. lk. pojat 60 m: 1. Lassi Kyllönen Kätönlahti 9.116 2. Janne Sivonen Lohtaja 9.365 3. Tatu Sivonen Kätönlahti 9.462 4. Eeli Kukkola Lohtaja 9.488 5. Aapo Mikkonen Kätönlahti 9.650 6. Riku Savolainen Hauhola 9.771 7. Otso Suhonen Keskuskoulu 9.801 8. Arttu Martikainen Nakertaja 9.837 9. Henrik Grönstrand Nakertaja 9.934 10. Lauri Malmberg Lohtaja 9.978 11. Severi Jylänki Teppana 10.169.

6. lk. tytöt pituus: 1. Aleksandra Perhovaara Kätönlahti 4.00 2. Jonna Sirviö Kätönlahti 3.95 3. Oona Koivunen Kätönlahti 3.72 4. Neea Pussinen Vuolijoki 3.50 5. Veera Jääskeläinen Lohtaja 3.43 6. Tiina Kukkonen Otanmäki 3.42 7. Henna Kosamo Otanmäki 3.40 8. Laura Kyllönen Keskuskoulu 3.37 9. Mia Schroderus Kuluntalahti 3.20 10. Siiri Keränen Hauhola 3.17 11. Kaisa Nevanperä Nakertaja 3.08 12. Oona Tolonen Lohtaja 3.05 13. Reetta Jokela Teppana 3.00 14. Sanni Tervonen Nakertaja 2.90 15. Johanna Leinonen Lohtaja 2.85.

6. lk. pojat pituus: 1. Veeti Rissanen Lohtaja 3.77 2. Eetu Seppänen Hauhola 3.51 3. Veeti Mikkonen Kätönlahti 3.50 4. Leevi Juntunen Keskuskoulu 3.49 5. Ari-Matti Puhakka Nakertajan koulu 3.48 6. Teemu Moilanen Hauhola 3.44 7. Niilas Kivilompolo Kuluntalahti 3.43 8. Jani Kasurinen Lohtaja 3.15 9. Vertti Heikkinen Hauhola 3.09 10. Mikael Ohtonen Nakertajan koulu 2.94 11. Aaro Matero Teppana 2.92 12. Miika Kettunen Hauhola 2.86 13. Johannes Määttä Lohtaja 2.79.

6. lk. tytöt kuula: 1. Alisa Oikarinen Kätönlahti 8.75 2. Katri Oksa Kätönlahti 8.16 3. Taija Kumpulainen Kätönlahti 7.70 4. Saara Hurri Vuolijoki 7.13 5. Venla Turunen Hauhola 6.83 6. Halyssia Rukeratabaro Hauhola 6.80 7. Juuli Heikkinen Keskuskoulu 6.78 8. Liisa Pekkala Nakertajan koulu 6.43 9. Anne Ruuska Kuluntalahti 6.42 10. Matilda Auvinen Teppana 6.13 11. Vilma Juntunen Nakertaja 5.87 12. Kukka-Maaria Manninen Hauhola 5.43 13. Hilla Korhonen Hauhola 5.24 14. Iiris Saikkonen Lohtaja 4.96 15. Laura Karppinen Lohtaja 4.93 16. Roosa Shnoro Hauhola 4.93 17. Oona Ruokolainen Lohtaja 4.70.

6. lk. pojat kuula: 1. Veikka Linna Kätönlahti 8.87 2. Ville Krökki Lohtaja 8.73 3. Samuel Aittamaa Jormua 8.24 4. Eemil Heikura Lohtaja 7.89 5. Miro Lämsä Nakertajan koulu 7.80 6. Anton Heikkinen Jormua 7.64 7. Juuso Komulainen Kätönlahti 7.41 8. Eetu Leinonen Kuluntalahti 7.18 9. Pauli Pyykkönen Teppana 6.80 10. Olli Remes Nakertaja 6.65 11. Jimi Heikkinen Keskuskoulu 6.63 12. Andreas Lindgren Lohtaja 6.61.

6. lk. tytöt 800 m: 1. Tuuli Seppä Lohtaja 2.54.15 2. Riina Nevalainen Lohtaja 2.54.81 3. Helmi Haverinen Hauhola 2.56.43 4. Eevi Määttä Keskuskoulu 3.09.70 5. Emmi Huovinen Otanmäki 3.11.95 6. Hanna Erola Keskuskoulu 3.12.50 7. Vilma Lääti Teppana 3.13.49 8. Emilia Kyllönen Kätönlahti 3.15.92 9. Milla-Maaria Hiltunen Lohtaja 3.16.41 10. Kiira Paukkeri Kätönlahti 3.18.75 11. Katja Heikkinen Nakertaja 3.44.79 12. Sonja Alasalmi Vuolijoki 3.55.22.

6. lk. pojat 800 m: 1. Anssi Kursu Lohtaja 2.48.73 2. Ilmari Palokangas Keskuskoulu 2.51.11 3. Matteus Haverinen Kätönlahti 2.56.40 4. Eetu Väänänen Kätönlahti 2.57.71 5. Johannes Rimpiläinen Kuluntalahti 3.02.12 6. Nicke Kaajavirta Lohtaja 3.08.96 7. Juha Tölli Jormua 3.18.78 8. Valtteri Närhi Lohtaja 4.15.50

KAJAANI. Kajaanin kaupungin yläkoulujen yleisurheilukilpailut 1.9.

7. lk. tytöt 100 m: 1. Jenna Kokkonen Keskuskoulu 13.968 2. Rebekka Nilsson Keskuskoulu 14.815 3. Emma Piirainen Lyseo 15.700 4. Josefiina Kasila Lyseo 16.030 5. Sonja Hirvelä Lyseo 18.080.

8. lk. tytöt 100 m: 1. Venla Reponen Lyseo 14.43 2. Karoliina Kasila Lyseo 14.51 3. Ilona Oikarinen Lyseo 15.24 4. Sanna Ingalsuo Lyseo 15.39 5. Emma Utriainen Lyseo 15.44 6. Essi Hakala Hauhola 15.79 7. Lyydia Nyman Lyseo 16.36 8. Unna Lesonen Otanmäki 16.44 9. Venla Hyyryläinen Lyseo 17.06 10. Nea Parpala Hauhola 17.11.

9. lk. tytöt 100 m: 1. Annika Haverinen Keskuskoulu 12.86 2. Henna Hakala Keskuskoulu 14.38 3. Miira Karppinen Lyseo 15.26 4. Satu Rajala Otanmäki 18.18.

7. lk. pojat 100 m: 1. Tuukka Horneman Lyseo 13.37 2. Teemu Kemppainen Lyseo 13.88 3. Ali Ahmadi Keskuskoulu 14.06 4. Edin Gashi Keskuskoulu 14.34 5. Veeti Nurmi Lyseo 14.86 6. Teemu Partanen Otanmäki 17.89.

8. lk. pojat 100 m: 1. Olli Kyllönen Lyseo 13.43 2. Milad Gardniya Lyseo 13.48 3. Olli-Veikko Möttönen Lyseo 13.61 4. Henri Kyllönen Lyseo 13.97 5. Ömer Hun Lyseo 14.09 6. Kalle Helvelahti Lyseo 14.24 7. Jesse Husu Lyseo 14.56 8. Niko Rissanen Lyseo 14.59 9. Mika Pyykkönen Hauhola 14.66 10. Joona Rönkkö Lyseo 14.82 11. Tuomas Leinonen Otanmäki 14.88 12. Niko Rissanen Lyseo 14.95.

9. lk. pojat 100 m: 1. Elias Rissanen Lyseo 13.27 2. Akseli Kallunki Keskuskoulu 13.82 3. Aatu Utriainen Lyseo 13.92

7. lk. tytöt 800m   1. Anna Jokinen Keskuskoulu 2:51.78 2. Jessica Jokelainen Keskuskoulu 2:56.71 3. Riina Kyllönen Lyseo 2:56.99 4. Marika Haverinen Lyseo 3:06.56 5. Jenni Kirmanen Lyseo 3:07.76 6. Saimi Keränen Keskuskoulu 3:09.82 7. Josefiina Kasila Lyseo 3:10.47.

8. lk. tytöt 800 m: 1. Mari Heinonen Lyseo 2:33.33 2. Venla Reponen Lyseo 2:45.33 3. Anni Huovinen Otanmäki 2:48.68 4. Emilia Nieminen Lyseo 2:55.06 5. Sanna Ingalsuo Lyseo 2:57.33 6. Nelli Jauhiainen Keskuskoulu 2:58.69 7. Emma Karppinen Hauhola 3:00.39 8. Minja Korhonen Hauhola 3:13.20.

9. lk. tytöt 800 m: 1. Miira Karppinen Lyseo 2:58.15.

7. lk pojat 800 m: 1. Teemu Kemppainen Lyseo 2:56.01 2. Arttu Junttila Hauhola 2:57.38.

8. lk pojat 800 m: 1. Jimmy Jean Claude Keskuskoulu 2:33.22 2. Ömer Hun Lyseo 2:35.29. 3. Henri Kyllönen Lyseo 2:40.02 4. Roope Korhonen Hauhola 2:43.83 5. Tuomas Leinonen Otanmäki 3:00.60 6. Ville Kosamo Otanmäki 3:02.76.

9. lk. pojat 800 m: 1. Elias Rissanen Lyseo 2:21.56 2. Antti Jokinen Lyseo 2:21.60 3. Mikko Huovinen Hauhola 2:28.39 4. Samppa Sinikalllio Hauhola 2:28.62.

7. lk. tytöt pituus: 1. Rebekka Nilsson Keskuskoulu 3.73 2. Jessica Jokelainen Keskuskoulu 3.70 3. Anni Mikkonen Lyseo 3.31 4. Julia Lehto Lyseo 3.22 5. Aada Kemppainen Lyseo 2.96.

8. lk. tytöt pituus: 1. Mari Heinonen Lyseo 4.81  4.73 2. Katja Heikkinen Hauhola 4.11 3. Karoliina Kasila Lyseo 3.88 4. Susanna Moilanen Otanmäki 3.46 5. Srei Paov Kuon Otanmäki 3.44 6. Loviisa Holmi Lyseo 3.07.

9. lk. tytöt pituus: 1. Annika Haverinen Keskuskoulu 4.80 2. Henna Hakala Keskuskoulu 3.93 3. Elli Ruusu Hauhola 3.89 4. Tanja Kyllönen Keskuskoulu 3.89 5. Mira Rantala Keskuskoulu 3.40 6. Noora Tossavainen Keskuskoulu 3.40 7. Anna Talus Otanmäki 2.91.

7. lk. tytöt kuula ( 3kg): 1. Elisa Husso Hauhola 7.33 2. Elina Härkönen Lyseo 6.78 3. Milla Ahonpää Otanmäki 5.85 4. Emilia Partanen Keskuskoulu 5.82.

8. lk. tytöt kuula ( 3kg): 1. Anni Huovinen Otanmäki 8.38 2. Sreipaov Kuon Otanmäki 7.45 3. Enni Mikkonen Hauhola 7.34 4. Aino Närhi Hauhola 7.13 5. Salla Mertanen Lyseo 7.00 6. Kreetta Härkönen Keskuskoulu 6.97 7. Riina Remes Lyseo 6.66 8. Maria Seppänen Keskuskoulu 6.62 9. Soja Toppinen Keskuskoulu 6.45 10. Meri-Tuuli Kivilahti Keskuskoulu 6.37 11. Evgeniia Vikhrova Keskuskoulu 5.88 12. Loviisa Holmi Lyseo 5.64 13. Elisa Heikkinen Keskuskoulu 5.61 14. Anni Niemi Keskuskoulu 4.84.

9. lk. tytöt kuula (3kg): 1. Johanna Välikangas Hauhola 8.26 2. Sini-Maria Karjalainen Otanmäki 6.38.

7. lk. pojat keihäs (400g): 1. Valto Rautiainen Hauhola 22.35.

8. lk. pojat keihäs (600g): 1. Toni Lahdelma Otanmäki 32.75 2. Olli Kyllönen Lyseo 26.21 3. Wili Wacklin Hauhola 26.07 4. Roni Kilpeläinen Lyseo 25.60 5. Antti Kauppinen Hauhola 25.02 6. Olli Tölli Lyseo 22.09 7. Teemu Piirainen Keskuskoulu 21.28 8. Oskari Heikkinen Lyseo 20.25 9. Vikke Kampman Hauhola 20.06.

9. lk. pojat keihäs (600g): 1. Juho-Matti Tölli Lyseo 32.03 2. Joel Mettala Lyseo 28.97 3. Miska Ojala Lyseo 27.61 4. Miika Toppinen Hauhola 26.27 5. Matias Ilvonen Keskuskoulu 25.95 6. Antti Väisänen Otanmäki 25.86 7. Juuso Pikkarainen Lyseo 23.53 8. Tatu Saxholm Keskuskoulu 21.20.

7. lk. pojat korkeus: 1. Justus Kilponen Lyseo 120.

8. lk. pojat korkeus: 1. Milad Gardniya Lyseo 140 2. Vili Huotari Lyseo 140 3. Juho-Matti Karjalainen Otanmäki 130.

9. lk. pojat korkeus: 1. Miika Toppinen Hauhola 140 2. Samppa Sinikallio Hauhola 140.

Kommentit

Näytä 10 20 30 40 50 kommenttia sivulla

Jätä kommentti