REFRRER:path /

Paltamon koululaiskisat

PALTAMO. Paltamon koulujen yleisurheilumestaruuskilpailut 5.9.

40 m tytöt eskarit: 1. Enni Keränen 10,66, 2. Riia Korhonen 10,83, 3. Saana Laine 11,04 4. Pirkko-Liisa Haataja 11,43 5. Jalmiina Karppinen 11,82 6. Salla-Maria Naumanen 12,08, 7. Meeri Tervonen 12,10, 8. Saara Tervonen 12,16, Kiia Tervo 12,16, 10. Emmi Karppinen 15,22

Pallonheitto tytöt eskarit: 1. Pirkko-Liisa Haataja Kk 9,48 2. Meeri Tervonen Kk 7,88 3. Riia Korhonen Kk 7,48 4. Saana Laine Kk 6,26 5. Enni Keränen Kk 5,71 6. Katariina Tervonen Kk 5,58 7. Kiia Tervo Kk 4,67 8. Salla-Maria Naumanen Kk 3,69 9. Jalmiina Karppinen Kk 3,01 10. Emmi Karppinen Kk 2,00

40 m pojat eskarit: 1. Aaretti Kovalainen Kk 9,12 2. Aatu Väisänen Kk 9,14 3. Tuomas Kontio Kk 10,09 4. Niklas Kemppainen Kk 10,10 5. Eeli Karppinen Kk 10,38 6. Tuomas Leinonen Kk 10,55 7. Samu Mikkonen Kk 10,98 8. Samuel Jarva Kk 11,49 9. Aatu Heikkinen Kk 13,14 10. Frans Oikarinen Kk 13,39 11. Kimi Väyrynen Kk 14,51

Pallonheitto pojat eskarit: 1. Aatu Väisänen Kk 13,84 2. Tuomas Leinonen Kk 11,39 3. Aaretti Kovalainen Kk 11,25 4. Samu Mikkonen Kk 9,95 5. Aatu Heikkinen Kk 8,94 6. Tuomas Kontio Kk 8,22 7. Eeli Karppinen Kk 7,86 8. Niklas Kemppainen Kk 7,65 9. Kimi Väyrynen Kk 7,30 10. Frans Oikarinen Kk 4,50 11. Samuel Jarva Kk 4,30

40 m tytöt 1 lk: 1. Minessa Kurkinen Kk 8,33 2. Elli Kyllönen Kk 8,92 3. Neea Kyllönen Kk 8,98 4. Seela Leinonen Kk 9,19 5. Mila Leinonen Kk 9,28 6. Ella Karlson Kk 9,52 7. Petra Heikkinen Kk 9,63 8. Veera Karppinen Kk 9,65 9. Vllja Salo Kk 10,03 10. Inga Kärnä Kk 10,17 11. Rahaf Abdo Kk 10,42 12. Wegdan Abdallh Kk 10,49 13. Pihla Paasisalo Kk 10,56 14. Enni Karppinen Kmäki 10,89 15. Veera Härkönen Kk 11,09

Pituus tytöt 1 lk: 1. Elli Kyllönen Kk 256 2. Neea Kyllönen Kk 249 3. Ella Karlson Kk 209 4. Mila Leinonen Kk 200 5. Veera Karppinen Kk 196 6. Nella Halme Kk 181 7. Pihla Paasisalo Kk 174 8. Veera Härkönen Kk 161 9. Inga Kärnä Kk 150 10. Seela Leinonen Kk 145 11. Vilja Salo Kk 138 12. Enni Karppinen Kmäki 129 13. Wegdan Abdallh Kk 124 14. Petra Heikkinen Kk 114 15. Minessa Kurkinen Kk 95 16. Rahaf Abdo Kk 92

40 m pojat 1 lk: 1. Aapo Holappa Kk 8,14 2. Allan Kuvaja Kmäki 8,72 3. Jami Jokelainen Kk 8,91 4. Markus Lappeteläinen Kk 9,1 5. Daniel Weisenfelt Kk 9,13 6. Samuli Jokelainen Kk 9,22 7. Topi Korpinen Kk 9,29 8. Joopi Kärnä Kk 9,57 9. Jimi Heikkinen Kk 9,58 10. Jami Säkkinen Kmäki 9,94 11. Eemeli Karhu Kk 10,11 12. Rizgar Korhonen Kk 10,24 13. Aapo Kela Kmäki 10,4

Pituus pojat 1 lk: 1. Aapo Holappa Kk 277 2. Allan Kuvaja Kmäki 229 3. Markus Lappeteläinen Kk 217 4. Samuli Jokelainen Kk 214 5. Jami Jokelainen Kk 210 6. Joopi Kärnä Kk 197 7. Topi Kurkinen Kk 193 8. Daniel Weisenfelt Kk 191 9. Jimi Heikkinen Kk 189 10. Eemeli Karhu Kk 187 11. Jami Säkkinen Kmäki 187 12. Aapo Kela Kmäki 134 13. Rizgar Korhonen Kk 129

40 m tytöt 2 lk: 1. Lara Albadrawi Kk 8,00 2. Hilla Mutanen Kk 8,04 3. Saga Rajatalo Kk 8,11 4. Liinu Kovalainen Kk 8,15 4. Jessica Mustonen Kk 8,15 6. Pinja Kortelainen Kmäki 8,26 7. Vilja Mustonen kk 8,26 8. Sohvi Tervonen Kk 8,27 9. Kerttu Leinonen Kk 8,37 10. Wera Maijala Kk 8,57 11. Karita Kuvaja Kmäki 8,60 12. Lumia Myllymäki Kmäki 8,72 13. Alisa Karppinen Kmäki 8,74 14. Iida Karppinen Kk 8,89 15. Ninni Hiltunen Kk 9,04 16. Katri Haataja kk 9,23 17. Aino Kiviluoto Kmäki 9,27 19. Noora Pyykkönen Kk 9,42 20. Nea Heikkinen kk 9,44 21. Adele Levänaho Kmäki 9,48 23. Jasmin Junkkari Kk 9,60 24. Riia Tolonen Kk 9,70 25. Lotta Leinonen Kk 10,16

Pituus tytöt 2 lk: 1. Hilla Mutanen Kk 297 2. Liinu Kovalainen Kk 263 3. Saga Rajatalo Kk 249 4. Jessica Mustonen Kk 248 5. Lara Albadrawi Kk 245 6. Pinja Kortelainen Kk 244 7. Iida Karppinen Kmäki 244 8. Kerttu Leinonen Kk 242 9. Alisa Karppinen Kmäki 226 10. Sohvi Tervonen Kk 224 11. Lumia Myllymäki Kmäki 218 12. Karita Kuvaja Kmäki 208 13. Ninni Hiltunen Kk 207 14. Adele Levänaho Kmäki 200 15. Vilja Mustonen Kk 199 16. Aino Kiviluoto Kmäki 195 17. Nea Heikkinen Kk 193 18. Wera Maijala Kk 190 19. Katri Haataja Kk 188 20. Riia Tolonen Kk 184 21. Jasmin Junkkari Kk 182 22. Lotta Leinonen Kk 160 23. Noora Pyykkönen Kk 155

40 m pojat 2 lk: 1. Johannes Härkönen Kk 7,77 2. Antti Räisänen Kk 7,92 3. Eetu Parviainen Kmäki 8,09 4. Eemeli Juntunen Kmäki 8,12 5. Konsta Keski-Liikala Kk 8,29 6. Miko Kvist Kk 8,55 7. Eetu Heikkinen Kk 8,66 8. Jimi Petroff Kk 8,96 8. Ville Malinen Kmäki 8,96 10. Matti Malinen Kmäki 9,00 11. Joonas Heikkinen Kk 9,03 12. Lauri Kontio Kk 9,25 13. Teemu Heiskanen Kmäki 9,50 14. Eetu Korhonen Kmäki 9,77 15. Mikael Huusko Kk 10,73

Pituus pojat 2 lk: 1. Eemeli Juntunen Kmäki 252 2. Joonas Heikkinen Kk 245 3. Johannes Härkönen Kk 242 4. Eetu Heikkinen Kk 241 5. Jimi Petroff Kk 221 6. Konsta Keski-Liikala Kk 220 7. Ville Malinen Kmäki 218 8. Antti Räisänen Kk 215 9. Eetu Parviainen Kmäki 213 10. Lauri Kontio Kk 209 11. Miko Kvist Kk 205 12. Matti Malinen Kmäki 201 13. Teemu Heiskanen Kmäki 170 14. Eetu Korhonen Kmäki 170 15. Mikael Huusko Kk 143

40 m tytöt 3 lk: 1. Anni Laine Kk 7,49 2. Anna-Kaisa Leinonen Kk 7,77 3. Neea Keski-Liikala Kk 8,12 4. Niina Moilanen Kk 8,27 5. Miisa Kurkinen Kk 8,44 6. Liza Kazakova Kk 8,71 7. Tinja Jokelainen Kk 8,89 8. Laura Holappa Kk 8,92 9. Silja Leinonen Kk 9,23

Pituus tytöt 3 lk: 1. Miisa Kurkinen Kk 254 2. Juuli Leinonen Kk 251 3. Milja Myllymäki Kmäki 229 4. Tinja Jokelainen Kk 221 5. Anna-Kaisa Leinonen Kk 214 6. Neea Keski-Liikala Kk 210 7. Vilhelmiina Heikkinen Kmäki 209 8. Silja Leinonen Kk 204 9. Laura Holappa Kk 180 10. Sonja Körkkö Kk 172 11. Sanni Lappeteläinen Kk 145

Kuula tytöt 3 lk 2 kg: 1. Juuli Leinonen Kk 4,09 2. Liza Kazakova Kk 4,02 3. Niiina Moilanen Kk 3,06 4. Sanni Lappeteläinen Kk 2,99 5. Sonja Körkkö Kk 2,99 6. Vilhelmiina Heikkinen Kmäki 2,61 7. Milja Myllymäki Kmäki 2,6

800 m tytöt 3 lk: 1. Anni Laine Kk 3.39,65 2. Miisa Kurkinen Kk 4.35,26

40 m pojat 3 lk: 1. Miklas Kurkinen Kk 7,2 2. Eeli Holappa Kk 7,29 3. Niko Härkönen Kk 7,56 4. Daniel Homanen Kk 8,02 5. Joska Rautiainen Kk 8,27 6. Terho Salo Kk 8,49 7. Väinö Tegelberg Kmäki 8,98

Pituus pojat 3 lk: 1. Niko Härkönen Kk 320 2. Miklas Kurkinen Kk 314 3. Mirko Karjalainen Kk 263 4. Terho Salo Kk 222 5. Väinö Tegelberg Kmäki 218 6. Kalle Tervonen Kk 136

Kuula pojat 3 lk 2 kg: 1. Eeli Holappa Kk 7,88 2. Daniel Homanen Kk 5,52 3. Mirko Karjalainen Kk 4,63 4. Juha Happo Kk 4,19 5. Kalle Tervonen Kk 4,18 6. Arttu Heikkinen Kk 3,83 7. Joska Rautinen Kk 3,32

800 m pojat 3 lk:1. Miklas Kurkinen Kk 4.08,79 2. Eeli Holappa Kk 4.18,38 3. Terho Salo Kk 4.27,12

60 m tytöt 4 lk: 1. Jenni Räisänen Kk 10,64 2. Pinja Heikkinen Kk 10,7 3. Jenna Mustonen Kk 10,82 4. Niina Kärnä Kk 11,13 5. Neea Kvist Kk 11,72 6. Aada Heikkinen Kk 11,84 7. Julia Laine Kk 12,92 8. Pihla Mäkipelto Kk 13 9. Ulrika Kraskoff Kk 13,24

Pituus tytöt 4 lk: 1. Aino Väisänen Kk 292 2. Jenni Räisänen Kk 280 3. Piitu Leinonen Kk 274 4. Oona Huusko Kk 274 5. Niina Kärnä Kk 267 6. Neea Kvist Kk 253 7. Emilia Karhu Kk 252 8. Merenna Karjalainen Kk 220 9. Pihla Mäkipelto Kk 209 10. Ulrika Kraskoff Kk 206 11. Julia Laine Kk 160

Kuula tytöt 4lk 2 kg: 1. Aino Väisänen Kk 5,91 2. Helmi Romppainen Kk 5,57

800 tytöt 4 lk: 1. Jenni Räisänen Kk 3.41,63 2. Pinja Heikkinen Kk 3.48,56 3. Neea Kvist Kk 4.05,85

60 m pojat 4 lk: 1. Mohammed Albadrawi Kk 11,27 2. Eetu Takanen Kmäki 11,3 3. Tuomas Huotari Kk 11,56 4. Arttu Korhonen Kk 12,22 5. Panu Heikkinen Kk 12,63

Pituus pojat 4 lk: 1. Eetu Karppinen Kk 286 2. Veikko Mutanen Kk 283 3. Mohammed Albadrawi Kk 279 4. Eetu Paasisalo Kk 274 5. Eetu Takanen Kmäki 264 6. Arttu Korhonen Kk 263 7. Eetu Haataja Kk 242 8. Jaakko Härkönen Kk 236 9. Leevi Karppinen Kk 232 10. Panu Heikkinen Kk 229

Kuula pojat 4lk 2,5 kg: 1. Jaakko Härkönen Kk 6,03 2. Veikko Mutanen Kk 5,93 3. Leevi Karppinen Kk 5,19 4. Tuomas Huotari Kk 5,07 5. Eetu Paasisalo Kk 4,52 6. Eetu Karppinen Kk 4,04 7. Eetu Haataja Kk 3,75

800 m pojat 4 lk: 1. Eetu Paasisalo Kk 3.25,87 2. Mohammed Albadrawi Kk 3.33,53 3. Arttu Korhonen Kk 3.33,69 4. Eetu Karppinen Kk 3.34,79 5. Panu Heikkinen Kk 3.59,71

60 m tytöt 5 lk: 1. Siiri Huusko Kk 10,23 2. Ilona Heikkinen Kmäki 10,62 3. Sini Maier Kk 11,03 4. Iida Stenius Kk 11,25 5. Anni Keränen Kk 11,32 6. Iina Tauriainen Kk 11,61 7. Venla Mustonen Kk 11,62 8. Eve Anttonen Kk 11,65 9. Varpu Salo kk 12,23

Pituus tytöt 5 lk: 1. Sini Maier Kk 296 2. Siiri Huusko Kk 285 3. Ilona Heikkinen Kmäki 280 4. Eveliina Anttonen Kk 275 5. Iida Stenius Kk 271 6. Venla Mustonen Kk 266 7. Viivi Ikäheimo Kk 256 9. Oona Keränen Kk 229 10. Valma Kilpiäinen kk 191

Kuula tytöt 5lk 2 kg: 1. Valma Kilpiäinen Kk 6,01 2. Oona Keränen Kk 5,5 3. Anni Keränen Kk 5,25 4. Iina Tauriainen Kk 4,43 5. Varpu Salo Kk 3,4 6. Viivi Ikäheimo Kk 3,05 7. Aada Manninen Kk 2,5

800 m tytöt 5 lk: 1. Oona Koivukangas Kk 3.27,66 2. Eveliina Anttonen Kk 3.32,04 3. Venla Mustonen Kk 4.01,49

60 m pojat 5 lk: 1. Konsta Juutinen Kk 10,26 2. Kaapo Leinonen Kk 10,5 3. Juuso Kaine Kk 10,84 4. Arvi Aho Kmäki 10,91 5. Santeri Klemetti Kk 11,2 6. Aslak Myllymäki Kmäki 11,23 7. Juho Tegelberg Kmäki 11,41 8. Tuukka Härkönen Kk 11,45 9. Matti Karppinen Kk 11,53

Pituus pojat 5 lk: 1. Konsta Juutinen Kk 340 2. Kaapo Leinonen Kk 338 3. Juuso Laine Kk 319 4. Kalle Väisänen Kk 318 5. Matti Karppinen Kk 294 6. Kasper Jokelainen Kk 293 7. Aleksi Rautiainen Kk 275 8. Santeri Klemetti Kk 275 9. Tom Enqvist Kk 270 10. Juho Tegelberg Kmäki 238 11. Topi Holappa Kk 231 12. Juho Pyykkönen Kk 218 13. Jesse Säkkinen Kmäki 204

Kuula pojat 5lk 2,5 kg: 1. Kalle Väisänen Kk 7,43 2. Kasper Jokelainen Kk 6,95 3. Topi Holappa Kk 6,6 4. Jesse Säkkinen Kmäki 6,16 5. Arvi Aho Kmäki 6,09 6. Tuukka Härkönen Kk 6,07 7. Väinö Tervonen Kk 5,26

800 m pojat 5 lk: 1. Konsta Juutinen Kk 2.48,64 2. Matti Karppinen Kk 3.25,32 3. Arvi Aho Kmäki 3.34,60

60 m tytöt 6 lk: 1. Nea Heiskanen Kmäki 9,98 2. Ellen Myllymäki Kmäki 10,07 3. Nea Tolonen Kk 10,47 4. Milja Kyllönen Kk 10,62 5. Helmi Matikainen Kk 12,31

Pituus tytöt 6 lk: 1. Nea Heiskanen Kmäki 327 2. Inga Rajatalo Kk 300 3. Milja Kyllönen Kk 295 4. Tiia Kvist Kk 282 5. Pihla Puholainen Kk 271 6. Ellen Myllymäki Kmäki 268 7. Nea Tolonen Kk 263 8. Helmi Matikainen Kk 263

Kuula tytöt 6lk 2,5 kg: 1. Saara Väisänen Kmäki 6,55 2. Pihla Puholainen Kk 6,46 3. Tiia Kvist Kk 6,2 4. Inga Rajatalo Kk 6,14 5. Julia Töyräs Kk 5,55

800 m tytöt 6 lk: 1. Ellen Myllymäki Kmäki 3.16,06 2. Jenni Pihlainen Kk 3.23,64 3. Milja Kyllönen Kk 3.42,45

60 m pojat 6 lk: 1. Kasper Heikkinen Kk 9,52 2. Lasse Rautiainen Kk 9,75 3. Topi Heikura Kk 9,88 4. Aleksi Matikainen Kk 10,02 5. Jami Tenno Kk 10,47 6. Roni Korhonen Kk 10,85 7. Aatu Rajander Kk 11,28 8. Aleksi Leinonen Kk 11,38 9. Jari Kärnä Kk 11,87 10. Valtteri Karjalainen Kk 17,27

Pituus pojat 6 lk: 1. Kasper Heikkinen Kk 373 2. Topi Heikura Kk 372 3. Lauri Mutanen Kk 326 4. Aatu Rajander Kk 297 5. Paavo Karppinen Kk 283 6. Jami Tenno Kk 283 7. Aleksi Leinonen Kk 273 8. Aleksi Matikainen Kk 269 9. Veeti Saarenpää Kk 260 10. Valtteri Heikkinen Kmäki 257 11. Otto Mikkonen Kk 256 12. Jari Kärnä Kk 252 13. Artturi Tauriainen Kk 251 14. Janne Kontinaho Kk 244 15. Mitja Aho Kmäki 243 16. Konsta Leinonen Kk 211 17. Markus Pyykkönen Kk 194 18. Valtteri Karjalainen Kk 137

Kuula pojat 6lk 3 kg: 1. Roni Korhonen Kk 7,15 2. Romeo Kinnunen Kk 6,78 3. Lauri Mutanen Kk 6,67 4. Otto Mikkonen Kk 6,6 5. Mitja Aho Kmäki 6,54 6. Markus Pyykkönen Kk 6,14 7. Veeti Saarenpää Kk 5,56 8. Valtteri Heikkinen Kmäki 5,49 9. Konsta Leinonen Kk 5,32 10. Janne Kontinaho Kk 4,81 11. Joel Arffman Kk 4,4

800 m pojat 6 lk: 1. Lasse Rautiainen Kk 2.52,68 2. Kasper Heikkinen Kk 2.56,64 3. Paavo Karppinen Kk 3.13,46 4. Aatu Rajander Kk 3.41,22

60 m tytöt 7 lk: 1. Saana Pyykkkönen 9,93 2. Iiris Väänänen 10,33 3. Eveliina Homanen 10,54 4. Helmi Happo 10,59 5. Enni Leinonen 10,71

Pituus tytöt 7 lk: 1. Eveliina Homanen 329 2. Saana Pyykkönen 305 3. Iiris Väänänen 271 4. Sylvia Karppinen 222

Kuula tytöt 7 lk 2,5 kg: 1. Lotta Härkönen 6,9 2. Anni Junkkari 6,18 3. Enni Leinonen 5,83 4. Neea Parviainen 5,55 5. Jenni Ollikainen 5,48 6. Jutta Möttönen 4,63

800 m tytöt 7 lk: 1. Saana Pyykkönen 3.13,69 2. Milla Kyllönen 3.17,21 3. Iiris Väänänen 3.56,85

60 m pojat 7 lk: 1. Tuomas Takanen 8,87 2. Veikka Kilpiäinen 9,2 3. Roope Korhonen 9,34 4. Joni Manninen 10,14 5. Iiro Karjalainen 11,22 6. Jusa Kemppainen 11,27 7. Aki Enqvist 12,35 8. Veeti Hukkanen 12,58

Korkeus pojat 7 lk: 1. Arttu Leinonen 130 2. Jusa Kemppainen 100

Keihäs pojat 7 lk 400 g: 1. Aleksi Parviainen 21,61 2. Eetu Korhonen 21,21 3. Arttu Leinonen 21,16 4. Jussi Korhonen 20,32 5. Paavo Heikkinen 19,13 6. Otto Keränen 18,47 7. Veikka Kilpiäinen 18,21 8. Tuukka Haataja 17,50 9. Riku Karjalainen 14,02

800 m pojat 7 lk: 1. Tami Härkönen 2.50,19 2. Jussi Korhonen 3.39,34

100 m tytöt 8 lk: 1. Jenna Heiskanen 16,21 2. Vilma Hukkanen 16,39 3. Neea Heikkinen 18,14 4. Amanda Romppainen 19,09

Pituus tytöt 8 lk: 1. Neea Rautiainen 300 2. Neea Heikkinen 276

Kuula tytöt 8 lk 3 kg: 1. Kiia Kyllönen 6,77 2. Hilla Karppinen 6,68 3. Jenna Heiskanen 6,56 4. Kiia Kemppainen 5,31 5. Miitta Heikkinen 5,07

800 m tytöt 8 lk: 1. Vilma Hukkanen 3.40,06 2. Neea Heikkinen 3.44,40

100 m pojat 8 lk: 1. Janne Rautiainen 14,17 2. Konsta Kuvaja 14,88 3. Tuomas Räisänen 16,00 4. Ville Sievilä 17,28

Korkeus pojat 8 lk: 1. Konsta Kuvaja 145 2. Leevi Kilpiäinen 125 3. Tuomas Räisänen 125 4. Ahmed Abdo 125

Keihäs pojat 8 lk 600 g: 1. Jere Kärnä 21,38 2. Leevi Kilpiäinen 20,82 3. Konsta Korhonen 20,33 4. Ukko Väisänen 18,60 5. Ville Sievilä 14,63 6. Kai Pyykkönen 14,32 7. Markus Heikkinen 13,28 8. Niko Säkkinen 12,86

800 m pojat 8 lk: 1. Janne Rautiainen 2.50,09 2. Valtteri Möttönen 2.51,67 3. Ahmed Abdo 3.13,59

100 m tytöt 9 lk: 1. Venla Järvelä 14,58 2. Minerva Jokelainen 15,44 3. Venla Karppinen 16,00 4. Aino Karjalainen 16,65

Pituus tytöt 9 lk: 1. Venla Järvelä 437 2. Liina Mehtäjärvi 355 3. Elina Anttonen 341 4. Ida Sievilä 277

Kuula tytöt 9 lk 3 kg: 1. Venla Karppinen 7,12 2. Elina Anttonen 6,6 3. Emma Heikkinen 6,5

800 m tytöt 9 lk: 1. Venla Järvelä 2.38,34 2. Elina Anttonen 3.12,65 3. Venla Karppinen 3.32,79 4. Emma Heikkinen 3.33,54

100 m pojat 9 lk: 1. Juho Leinonen 14,05 2. Tomi Heiskanen 16,48

Korkeus pojat 9 lk: 1. Petja Happo 140 2. Perttu Klemetti 135 3. Mikko Kontinaho 120 4. Ilari Väänänen 120 5. Paavo Suorsa 115

Keihäs pojat 9 lk 600 g: 1. Jere Mustonen 22,32 2. Antti Korhonen 21,48 3. Jere Juntunen 20,08 4. Juho Leinonen 19,99 5. Vili-Heikki Leinonen 19,43 6. Jonni Härkönen 19,13 7. Veeti Leinonen 18,57 8. Saku Ollikainen 18,28 9. Ilari Väänänen 17,10 10. Arttu Lappalainen 14,27 11. Santeri Karppinen 12,77

Jätä kommentti