REFRRER:path /

Sulkapallotuloksia

Sulkapallo

MIKKELI. Mikkeli Open 6.1.

Sekanelinpelit C-sarja:

Puolivälierät: Mika Oikarinen KajSu ja Raija Tuomela JuPy-Juha Martikainen JoeS ja Minttu Rissanen SaSu 12-21, 18-21


Finaalipeli: Tommi Seppänen LOB-82 ja Marjut Huttunen SulKis-Juha Martikainen ja Minttu Rissanen 21-12, 21-7

Miesten kaksinpeli B-sarja:

Puolivälierät: Mika Oikarinen KajSu-Lari Autio SSI 21-11, 21-10

Välierät: Mika Oikarinen-Mikko Nieminen NaMi 20-22, 21-18, 11-21

Finaali: Mikko Nieminen NaMi-Olli Laine TS 21-15, 21-11

TOHOLAMPI. Kansalliset sulkapallokisat 13-14.1.

P15 kaksinpelit:

Alkupooli A: Miika Kettunen KajSu-Oiva Haapamäki TU 21-11, 21-6, Kettunen-Aaro Romppainen TeSu 21-12, 21-5

Finaali: Miika Kettunen-Eemi Toivanen JySS 12-21, 14-21

P15 nelinpelit:

Kokonaispooli: Miika Kettunen KajSu ja Aaro Romppainen TeSu-Oiva Haapamäki ja Leevi Välikangas TU 21-13, 21-18, Miika Kettunen ja Aaro Romppainen-Rene Peltokangas ja Konsta Salonen TU 18-21, 21-19, 20-22, Rene Peltokangas ja Konsta Salonen-Oiva Haapamäki ja Leevi Välikangas 22-20, 23-21

Lopputulokset: 1) Rene Peltokangas ja Konsta Salonen, 2) Miika Kettunen ja Aaro Romppainen, 3) Oiva Haapamäki ja Leevi Välikangas

MA nelinpelit:

Alkupooli B: Juha Heikkinen ja Timo Keränen KajSu-Heikki Soini YlTe ja Janne Vuollet TU 22-20, 21-18, Juha Heikkinen ja Timo Keränen-Janne Rauma HPC ja Esa Romppainen TeSu 21-11, 21-16

Välierät: Juha Heikkinen ja Timo Keränen-Juuso Kuoppala AK ja Joona Övermark LaVe 18-21, 21-13, 19-21

Finaali: Juuso Kuoppala ja Joona Övermark-Mikko Luhtaniemi HBC ja Ari-Pekka Pakisjärvi TeSu 21-13, 21-19

MB kaksinpelit:

Ensimmäinen pudotuspelikierros: Juha Heikkinen KajSu-Oskari Hinkanen SC Kokkola 21-9, 21-9, Timo Keränen KajSu-Teemu Aho YlTe 21-11, 21-18

Toinen pudotuspelikierros: Juha HeikkinenHeikki Soini YlTe 21-14, 18-21, 17-21, Timo Keränen-Antti Laitala HPC 18-21, 21-14, 21-16, Mika Oikarinen KajSu-Jesse Nurmenniemi HPC 21-14, 21-13

Puolivälierät: Timo Keränen-Miika Pylväs YlTe 21-13, 21-19, Mika Oikarinen-Marko Lähde TeSu 21-18, 21-17

Välierät: Mika Oikarinen-Timo Keränen 19-21, 21-10, 21-19

Finaalipeli: Mika Oikarinen-Janne Haurinen SoMaSe 13-21, 19-21

MB nelinpelit:

1. pudotuspelikierros: Juha Heikkinen ja Mika Oikarinen KajSu-Antti Isoperkkiö LaVe ja Janne Laakso TU 21-12, 21-12

Puolivälierät: Juha Heikkinen ja Mika Oikarinen-Janne Julkunen ja Antti Laitala HPC 21-12, 21-15

Välierät: Juha Heikkinen ja Mika Oikarinen-Harri Kangasniemi ja Jyrki Kleimola SC Kokkola 15-21, 21-17, 21-14

Finaalipeli: Juha Heikkinen ja Mika Oikarinen-Janne Haurinen SoMaSe ja Marko Koivusaari TeSu 15-21, 19-21

Sekanelinpeli B-sarja:

Kokonaispooli: Timo Keränen KajSu ja Jenni Lahti TeSu-Esa Romppainen ja Oona Nygård TeSu 14-21, 20-22, Timo Keränen ja Jenni Lahti-Mika Åby ja Amanda Åby JeBa 21-15, 21-19, Timo Keränen ja Jenni Lahti-Oliver Hagnäs SC Kokkola ja Maija Pullinen ÖIF 13-21, 11-21

Loppusijoitukset: 1) Oliver Hagnäs ja Maija Pullinen, 2) Esa Romppainen ja Oona Nygård, 3) Timo Keränen ja Jenni Lahti, 4) Mika Åby ja Amanda Åby

IISALMI. Iisalmen turnaus 13.1.

Sekanelinpelit:

Alkupooli B: Simo Tolonen KajSu ja Raija Tuomela JuPy-Matti Polvinen ja Sari Kiiskinen 21-4, 21-6, Simo Tolonen ja Raija Tuomela-Hannu Parviainen ja Katri Räsänen JuPy 19-21, 20-22, Simo Tolonen ja Raija Tuomela-Pertti Petäjä ja Liisa Petäjä SSI 16-21, 17-21

Finaalipeli: Mika Niskanen ja Sanna Räsänen SSI-Hannu Parviainen ja Katri Räsänen 21-14, 23-21

M nelinpelit kilpasarja:

Alkupooli A: Simo Tolonen KajSu ja Jukka Karppi-Mauri Mäntysaari ja Pertti Petäjä SSI 21-13, 13-21, 7-21, Simo Tolonen ja Jukka Karppi-Mika Niskanen ja Hannu Parviainen SSI 12-21, 12-21

Finaalipeli: Mika Niskanen ja Hannu Parviainen-Timo Korhonen SSI ja Risto-Matti Raatikainen LaVeto 21-13, 16-21, 21-17

Sekanelinpelit 50-v:

Kokonaispooli: Simo Tolonen KajSu ja Raija Tuomela JuPy-Petri Rissanen ja Sirpa Partanen SSI 21-17, 21-6, Simo Tolonen ja Raija Tuomela-Matti Polvinen ja Sari Kiiskinen 21-13, 21-11, Simo Tolonen ja Raija Tuomela-Pertti Petäjä ja Liisa Petäjä SSI 16-21, 18-21

Loppusijoitukset: 1) Pertti Petäjä ja Liisa Petäjä, 2) Simo Tolonen ja Raija Tuomela, 3) Petri Rissanen ja Sirpa Partanen, 4) Matti Polvinen ja Sari Kiiskinen

Jätä kommentti