REFRRER:path /

Tulokset: KLL:n Kainuun hiihtokilpailut Puolangalla

Lasse Hinkula
Sotkamolainen Rita Sirviö sijoittui kisoissa kahdeksanneksi 8.-9. -luokkalaisten tyttöjen sarjassa.
Puolangan Honkavaarassa hiihdettiin 13.3. Kainuun koulujen väliset hiihtokilpailut vapaalla hiihtotavalla.

Tuloksia:

Tytöt 1 lk 0.7 km V 1) Selena Törmäkangas Sotkamo 3.04, 2) Mimmi Määttä Kuhmo 3.32, 3) Minttu Heikkinen Suomussalmi 3.43, 4) Emma Niiranen Kuhmo 3.48, 5) Anni Pasanen Suomussalmi 3.56, 6) Greta Kettukangas Sotkamo 4.54, 7) Elli Kyllönen Paltamo 5.02, 8) Ida Jylhänkangas Sotkamo 5.04, 9) Jenny Rossi Sotkamo 5.11, 10) Mila Leinonen Paltamo 5.12, 11) Elna Heikkinen Sotkamo 5.15, 12) Rosa Haapalainen Puolanka 6.18,

Pojat 1 lk 0.7 km V 1) Aapo Holappa Paltamo 3.54, 2) Kasperi Kaitainen Sotkamo 4.13, 3) Jaakko Kemppainen Hyrynsalmi 4.30, 4) Matias Härkönen Sotkamo 4.44, 5) Arttu Härkönen Puolanka 4.49, 6) Arvi Heikura Ristijärvi 5.07 7) Aatami Rönty Sotkamo 5.52, 8) Toni Herranen Sotkamo 7.24,

Tytöt 2 lk 0.7 km V 1) Fanni Rantaeskola Suomussalmi 2.49, 2) Aino Korhonen Sotkamo 3.21, 3) Pihla Kohonen Sotkamo 3.40, 4) Saga Rajatalo Paltamo 3.55, 5) Iida Luukkonen Suomussalmi 4.20, 6) Lotta Fordell Sotkamo 4.37, 7) Neea Kemppainen Puolanka 4.40, 8) Pihla Suopanki Sotkamo 4.54, 9) Sohvi Tervonen Paltamo 4.58, 10) Enni Heikkinen Ristijärvi 4.58, 11) Meea Ala-Hiiro Ristijärvi 5.08, 12) Tea Toivanen Sotkamo 5.14,

Pojat 2 lk 0.7 km V 1) Viljami Huusko Sotkamo 3.08, 2) Kyrö Kiiskinen Sotkamo 3.10, 3) Benjamin Tuovinen Sotkamo 3.12, 4) Aki Huotari Sotkamo 3.22, 5) Johannes Härkönen Paltamo 3.44, 6) Kalle Aittokoski Kuhmo 4.11, 7) Sampo Kemppainen Hyrynsalmi 4.16, 8) Eetu Heikkinen Paltamo 5.43,

Tytöt 3 lk 0.7 km V 1) Noomi Saukko Kajaani 2.49, 2) Ruusa Väisänen Ristijärvi 2.50, 3) Maija Tolonen Ristijärvi 3.07, 4) Matilda Seppänen Suomussalmi 3.11, 5) Niina Kananen Sotkamo 3.15, 6) Viena Tölli Kajaani 3.22, 7) Martta Anttonen Suomussalmi 3.25, 8) Yasmin Hernandez Sotkamo 3.40, 9) Oona Väisänen Puolanka 3.46, 10) Eveliina Keränen Hyrynsalmi 3.47, 11) Elsa Mannermaa Sotkamo 3.48, 12) Kerttu Pääkkönen Sotkamo 3.56, 13) Emilia Korhonen Sotkamo 4.09, 14) Hilda Moilanen Suomussalmi 4.12, 15) Sanni Lappeteläinen Paltamo 5.44, 16) Susanna Heikkinen Suomussalmi 6.32, 17) Anna Juntunen Suomussalmi 7.01,

Pojat 3 lk 0.7 km V 1) Juho Kemppainen Hyrynsalmi 2.35, 2) Herkko Koski Hyrynsalmi 2.47, 3) Aatos Holmström Hyrynsalmi 2.47, 4) Perttu Seppänen Suomussalmi 2.55, 5) Konsta Heikkinen Sotkamo 2.55, 6) Niko Härkönen Paltamo 2.57, 7) Niilo Jäppinen Kajaani 2.58, 8) Topias Pääkkönen Kuhmo 3.04, 9) Lauri Sorsa Sotkamo 3.06, 10) Petteri Tolonen Hyrynsalmi 3.08, 11) Iiro Hakkarainen Sotkamo 3.09, 12) Tatu Kyllönen Kuhmo 3.12, 13) Eemeli Hakkarainen Sotkamo 3.12, 14) Aale Kettukangas Sotkamo 3.16, 15) Jani Räisänen Suomussalmi 3.17, 16) Eemil Nyström Kajaani 3.25 17) Jimi Laitinen Suomussalmi 3.32, 18) Joonas Kähkönen Kuhmo 3.35, 19) Eetu Leinonen Ristijärvi 3.38, 20) Juho Seppänen Kajaani 3.42, 21) Jaakko Aittokoski Kuhmo 3.48, 22) Lenni Ohtonen Kuhmo 3.50, 23) Eeli Holappa Paltamo 3.54, 24) Iiro Juntunen Suomussalmi 4.02, 25) Veikka Kilpeläinen Kuhmo 4.11, 26) Marcus Sonninen Puolanka 4.41, 27) Nuutti Kyllönen Kuhmo 4.44,

Tytöt 4 lk 2 km V 1) Senni Rautiainen Sotkamo 7.32, 2) Emma Juntunen Suomussalmi 8.01, 3) Emma Remes Sotkamo 8.14, 4) Silja Siltala Kajaani 8.28, 5) Aino Väisänen Paltamo 9.02, 6) Kiia Myllylä Kajaani 9.20, 7) Miia Räisänen Suomussalmi 9.28, 8) Elina Mikkonen Kuhmo 9.44, 9) Sinna Siira Puolanka 10.38, 10) Neea Kvist Paltamo 10.40, 11) Tiia-Maria Seppänen Sotkamo 11.00, 12) Ella Kemppainen Sotkamo 12.17, 13) Helmi Heikkinen Hyrynsalmi 12.50,

Pojat 4 lk 2 km V 1) Karri Korhonen Kajaani 6.28, 2) Viljami Hakkarainen Sotkamo 7.27, 3) Jaakko Piirainen Sotkamo 7.34, 4) Eetu Niiranen Kuhmo 7.44, 5) Hannes Jylhänkangas Sotkamo 8.09, 6) Pyry Kohonen Sotkamo 8.17, 7) Olli Tuhkalainen Sotkamo 8.32, 8) Tuukka Holappa Puolanka 8.38, 9) Roope Lauronen Sotkamo 8.53, 10) Eetu Paasisalo Paltamo 9.07, 11) Eetu Karppinen Paltamo 9.32, 12) Eera Seppänen Hyrynsalmi 9.37, 13) Aapo Romppainen Hyrynsalmi 10.34, 14) Urho Kuivalainen Kajaani 10.42, 15) Tomi Turpeinen Hyrynsalmi 10.47, 16) Niko Holappa Kajaani 14.43, 17) Arttu Sirviö Ristijärvi 16.33,

Tytöt 5 lk 2 km V 1) Karla Kiiskinen Sotkamo 6.57, 2) Helinä Niskanen Suomussalmi 7.14, 3) Netta Hälinen Ristijärvi 7.32, 4) Hilla Heikkinen Sotkamo 7.44, 5) Maria Tolonen Kajaani 7.57, 6) Linda Kinnunen Kuhmo 8.01, 7) Niiki Juttula Suomussalmi 8.26, 8) Katri Kemppainen Kajaani 8.32, 9) Salla Malinen Kuhmo 8.43, 10) Enni Heikkinen Suomussalmi 9.03, 11) Lilja Kiiskinen Sotkamo 9.22, 12) Viola Kivelä Kajaani 9.25, 13) Eevi Töyrylä Kuhmo 9.36, 14) Ashtar Iwais Kajaani 9.38, 15) Emilia Kananen Kajaani 10.19, 16) Lotta Kemppainen Hyrynsalmi 11.22, 17) Valma Kilpiäinen Paltamo 12.06, 18) Oona Keränen Paltamo 12.53, 19) Nelly Kemppainen Puolanka 16.54,

Pojat 5 lk 2 km V 1) Konsta Juutinen Paltamo 6.00, 2) Oskari Hakkarainen Sotkamo 6.50, 3) Samu Kemppainen Sotkamo 7.03, 4) Osku Niiranen Kuhmo 7.17, 5) Kerkko Seppänen Suomussalmi 7.26, 6) Aapo Ohtonen Kajaani 7.36, 7) Aleksi Vornanen Sotkamo 7.41, 8) Pietu Remes Sotkamo 7.55, 9) Juha Huotari Kuhmo 8.05, 10) Niklas Granit Sotkamo 8.14, 11) Kristian Tolonen Hyrynsalmi 8.33, 12) Ohto Koponen Kajaani 8.56, 13) Matti Karppinen Paltamo 9.14, 14) Arttu Huotari Kuhmo 9.29, 15) Kasperi Mansikkamäki Kuhmo 10.05, 16) Akseli Julkunen Kajaani 10.16, 17) Niklas Junttila Suomussalmi 11.47,

Tytöt 6 lk 2 km V 1) Iida Korhonen Sotkamo 7.04, 2) Vilja Takalo Kajaani 7.20, 3) Anette Kärkkäinen Kajaani 7.24, 4) Ellinoora Härkönen Sotkamo 7.41, 5) Jenna Oikarinen Sotkamo 7.42, 6) Anni Piirainen Sotkamo 8.12, 7) Henna Kyllönen Suomussalmi 8.33, 8) Saimi Manninen Suomussalmi 8.50, 9) Neea Heikkinen Suomussalmi 9.01, 10) Heta Leinonen Kajaani 9.42, 11) Iiris Uusitalo Kajaani 9.48, 12) Tiia Kvist Paltamo 10.10, 13) Inga Rajatalo Paltamo 10.36, 14) Milla Sormunen Ristijärvi 11.01,

Pojat 6 lk 2 km V 1) Akseli Kaitainen Sotkamo 5.46, 2) Atte Pelkonen Sotkamo 6.12, 3) Eero Sorsa Sotkamo 6.28, 4) Artturi Tölli Kajaani 6.28, 5) Jaakko Kyllönen Kajaani 6.49, 6) Joonas Pääkkönen Kuhmo 6.56, 7) Oliver Törmäkangas Sotkamo 6.59, 8) Martin Sang Suomussalmi 7.30, 9) Kasper Heikkinen Paltamo 7.36, 10) Eeli Kinnunen Kuhmo 7.45, 11) Topi Heikura Paltamo 8.27, 12) Konsta Junttila Kajaani 8.56, 13) Altti Heikkinen Sotkamo 9.11,

Tytöt 7 lk 2 km V 1) Karoliina Koski Hyrynsalmi 6.28, 2) Neea Kemppainen Ristijärvi 6.32, 3) Essi Tölli Kajaani 7.07, 4) Jenna Räisänen Suomussalmi 7.24, 5) Lidia Evans Sotkamo 7.27, 6) Miia Ylikojola Sotkamo 7.35, 7) Anni Huttunen Kajaani 7.44,

Pojat 7 lk 2 km V 1) Tuukka Tolkkinen Sotkamo 5.28, 2) William Welsby Sotkamo 6.47, 3) Kalle Kemppainen Kajaani 6.53, 4) Tuomas Hyväri Kajaani 6.59, 5) Samuel Jokitalo Kajaani 7.16, 6) Aaro Malinen Kuhmo 7.52, 7) Akseli Karppanen Kuhmo 9.09,

Tytöt 8-9 lk 2 km V 1) Hilla Niskanen Suomussalmi 6.15, 2) Siiri Juntunen Kajaani 6.16, 3) Kiira Kiiskinen Sotkamo 6.46, 4) Liisa Gretschel Kajaani 7.03, 5) Nella Hälinen Ristijärvi 7.11, 6) Nea Tuikka Kajaani 7.57, 7) Kristiina Kasila Kajaani 9.33, 8) Rita Sirviö Sotkamo 13.13,

Pojat 8-9 lk 2 km V 1) Luukas Mäkelä Sotkamo 5.16, 2) Topias Törmäkangas Sotkamo 5.33, 3) Santtu Lukkari Kajaani 6.05, 4) Konsta Korhonen Kajaani 6.27, 5) Eino Gretschel Kajaani 6.39, 6) Setti Junttila Kajaani 7.57, 7) Kusti Junttila Kajaani 8.27, 8) Timi Schroderus Kajaani 8.59,

Kommentit

Näytä 10 20 30 40 50 kommenttia sivulla

Jätä kommentti