Viime syksyn tuskien taival on jo lähes unohtunut – Tutun Tupa löysi uuden kodin Kajaanin keskustasta
Tehyn kyselyssä hyvinvointialueiden työhyvinvointi sakkasi – jos trendi jatkuu, kuka meitä hoitaa, kysytään Kainuussa
Syöpäyhdistys on tarjonnut vertaistukea Kajaanissa 50 vuoden ajan – ”Toivomme, että kaikki sairastuneet löytävät oman tavan selviytyä”
Sosped-järjestö juhlii 40-vuotisjuhlaansa – merkkipäivänä tapahtuma Kajaanin Kulttuuripaja Marilynillä
Hyvinvointialue hakee yli 3 miljoonan euron säästöjä – työpaikoissa määrä tarkoittaisi 50:tä irtisanomista
Kajaanin lentoaseman uudet tilat käyttöön ensi viikolla – Pekka Heikkisen kahvila on auki lentojen aikana
Terrafame aikoo aloittaa kaivostoiminnan Kolmisopella ja kasvattaa tuotannon tehokkuutta – ”Tavoite on ensin sopeutua ja sitten kasvaa”
Presidenttiä opastanut Tiia Törrö sai kutsun Linnan juhliin ja sotkamolaislähtöinen puoliso lähtee mukaan
Kainuun raja tutkii edelleen törkeää laittoman maahantulon järjestämistä – marraskuu oli rajalla rauhallinen
Kainuulainen nainen jätti ilmoittamatta ulkomailta saatuja tuloja lähes 100 000 euron edestä – yhteistyö lievensi tuomiota