Paikallisuutiset

Kevät ja luokkaretket ovat täällä taas: Missä sinä olet käynyt luokkaretkellä ja millaisia muistoja retkeltä jäi? Jaa ne Kainuun Sanomille

Vastausaikaa on vielä maanantain 9. toukokuuta ajan.

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Kevät on jälleen tullut ja koronan jälkeen monet koululaiset suuntaavat luokkaretkille. Retki on ollut monelle lukuvuoden loppupuolen kohokohta ja ansaittua vapaa-aikaa, johon oppilaat ovat säästäneet rahaa.

Tämän innoittamana Kainuun Sanomat

Olitpa minkä ikäinen tahansa, on sinulla nyt mahdollisuus kertoa muistojasi jo koetusta luokkaretkestä.

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Sana on vapaa, kaikenlaiset kokemukset ovat tervetulleita.

Vastaathan ainakin seuraaviin kysymyksiin:

Mikä nimesi on? Voit vastata kyselyyn myös nimimerkillä.

Minä vuonna kävit luokkaretkellä?

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Minne luokkaretki suuntautui?

Mitä koulua kävit tuolloin ja millä luokalla olit?

Kerro vapaasti, millaista luokkaretkellä oli. Jäikö mieleesi kenties jokin ikimuistoinen tarina tai sattumus?

Toivomme napakoita vastauksia. Voit lähettää vastauksesi sähköpostitse osoitteeseen laura.hiltunen@kainuunsanomat.fi tai vastata jutun kommenttikenttään.

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Lähetä vastauksesi viimeistään maanantain 9. toukokuuta aikana.

Millaisia muistoja sinulla on luokkaretkeltä? Kävittekö esimerkiksi huvipuistossa ja tilasitte jätskit? Tai sattuiko retkellä jotain hassua? Jaa muistosi Kainuun Sanomille! Kuvituskuva. Kuva: Viivi Vaarnavuo.

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä