Koti-Kajaani

Omaishoitajaviikon tapahtumissa luvassa muun muassa bocciaturnaus ja elokuvanäytös

Tällä viikolla vietetään valtakunnallista omaishoitajaviikkoa. Kainuun Omaishoitajat ja Läheiset ry järjestää omaishoitajaviikon kunniaksi tapahtumaa huomenna tiistaina, keskiviikkona ja torstaina.

Tiistaina 23. marraskuuta Kainuun ammattiopiston salissa järjestetään bocciaturnaus kello 10 alkaen. Turnaukseen voi osallistua joko itse peleihin tai vaihtoehtoisesti seurata turnausta yleisöstä.

Keskiviikkona kello 10 järjestetään Yhdessä etänä -tapahtuma, jonka teemana on itsensä huoltaminen. Tapahtuma järjestetään Kajaanissa Kansanpirtillä, Puolangalla valtuustosalissa ja Ruhtinansalmella Helenan luona. Tapahtumaan on mahdollista osallistua myös kotoa käsin, jolloin osallistumislinkki lähetetään sähköpostiin.

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Kajaanin BioRex-elokuvateatterissa järjestetään Tunturin Tarina -elokuvaesitys torstaina 25. marraskuuta kello 13. Ohjelmassa on tervetulotoivotukset, Lapin lumoa ja taikaa valkokankaalla sekä kahvitarjoilu jälkikeskusteluineen. Kahvitarjoilun vuoksi elokuvaesitykseen suositellaan ilmoittautumaan ennakkoon OmaisOiva-työntekijöille.

Ilmoittautumiset ja lisätietoja: OmaisOiva-toiminnan vastaava Aila Tartia-Jalonen p. 044 9751 913 ja OmaisOiva-toiminnanohjaaja Piia Ärväs p. 040 1478 669.

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä