Ateisti ja harras eläkeläinen kurkistivat kajaanilaiseen rippikouluun – ”Ehkä riparilla on vahvistunut ajatus, että on jokin isompi voima”
Eroaminen uskonyhteisöstä on tuonut uutta näkökulmaa Aili Myllykosken työhön hierojana: ”Jokainen ihminen on arvokas itsenään”
Kajaanin viimeisen R-kioskin yrittäjä hakeutui konkurssiin – toiminta jatkuu tiistaina kioskiyhtiön voimin
Laura Malmivaara kiertää Kajaanissa lapsuutensa paikkoja uutta kirjaa varten – ”Kaikki aistit heräävät, kun on konkreettisesti paikan päällä”
Kajaanin taidemuseo viettää Vapaata taiteiden iltaa – kutsuu kaikki tekemään taidetta tai ihan vain fiilistelemään
Kajaanin viimeisen R-kioskin yrittäjä hakeutui konkurssiin – toiminta jatkuu tiistaina kioskiyhtiön voimin