Varhainen kevät yllätti ralliväen Kainuussa – tiet sulivat, HAMUn Kuhmon ralli peruttiin edellisyönä ennen kisaa
Kainuulaisajajille kärkisijoja Kiparisprintissä – Teijo Karjalaisen kisan nopeimman kaksivetoajajan titteli jäi 0,2 sekunnista kiinni
Ville Reuter oli nopein kainuulainen Oulun SM-rallisprintissä – ”Olen aika tyytyväinen tulokseen ottaen huomioon, että uusi auto on yhä keskeneräinen säädöissään”
”Olin liian ulkona ja takarengas osui penkkaan” – Armoton kisasää raastoi lauantaina kuljettajia ja penkat pölisivät jäärata-ajojen SM-kisoissa Paltamossa
Kainuuseen kaksi hopeaa SM-rallisprintissä – Ville Reuter ja Aarni Mertanen varmistivat kakkossijansa päätöskisassa
Kajaanin viimeisen R-kioskin yrittäjä hakeutui konkurssiin – toiminta jatkuu tiistaina kioskiyhtiön voimin
Laura Malmivaara kiertää Kajaanissa lapsuutensa paikkoja uutta kirjaa varten – ”Kaikki aistit heräävät, kun on konkreettisesti paikan päällä”