Paikallisuutiset

Puolangan pessimistien tavoitteena on päästä pilaamaan mahdollisimman monen ihmisen kesä uudella musikaalilla

Puolangan pessimistien tuottaja Marjo Ollila kannustaa Maailman huonoin sirkus -musikaalia katsomaan tulevia ihmisiä ottamaan hatun mukaan. Hatun voi painaa silmien eteen siinä vaiheessa, kun alkaa liikaa hirvittää tai hävettää.

Puolangalla nähdään tänä kesänä neljäs pessimismimusikaali. Puolangan pessimistit ry:n tuottaja Marjo Ollila lupaa, että tänä kesänä musikaali tulee olemaan melkoinen show.

– Jos on koskaan miettinyt, miltä sirkustemput näyttäisivät silloin kun ne menevät pilalle, niin nyt sellaista pääsee näkemään.

Tämä sisältö on vain tilaajille

Haluatko lukea koko artikkelin?

Muut tilausvaihtoehdot

Tilaus jatkuu tarjousjakson (1 kk yht. 1€) jälkeen voimassa olevan hinnaston mukaisesti. Voit perua tilauksen milloin vain maksetun kauden loppuun.