Paikallisuutiset

Kajaanilaiset saksofonisti Juho Hannikainen ja kirjailija Antti Haataja Eino Leino -talon kirjapäivillä lauantaina. Kuva: Heidi Hiltunen

Eino Leino -kirjapäivillä Paltaniemellä on uniikki tunnelma ja tasokkaat esiintyjät – haastattelimme kaksi palkittua kirjailijaa

Kirjapäiville on mahdollisuus osallistua vielä sunnuntaina Paltaniemellä Eino Leino -talolla klo 10 alkaen. Ohjelma sisältää kirjailijavieraiden puheenvuoroja, haastatteluita, kierroksen Paltaniemen kuvakirkkoon sekä Vuoden kirjaviisas-kilpailun.

Eino Leino -kirjapäiviä vietetään taas Paltaniemellä. Tämän vuoden teemana on lukemisen ja sivistyksen merkitys. Tasokas ohjelma, upea miljöö ja kirjallisuuden ystävät luovat uniikin ja hienon tunnelman.

Irja Karjalainen on käynyt Eino Leino -talon kirjapäivillä joka ikinen vuosi kun se on järjestett

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä