Ihmiset
Sotkamon legendaarista kenkäkauppaa uhkaa lopettaminen – kauppias Seppo Saastamoisen mukaan jotkut asiakassuhteet ovat kestäneet lapsuudesta aikuisuuteen
Seppo Saastamoinen aloitti työt kaupan alalla jo yli 60 vuotta sitten. Luotsaamaansa kenkäkauppaan hän ei enää tilaa uusia tuotteita. Hän toivoo liiketoiminnalle jatkajaa.
Kysyn Sotkamon tunnetuimmalta yrittäjältä Seppo Saastamoiselta, 75, mikä yrittäjän ja kenkäkauppiaan työssä on ollut mukavinta. Hän vastaa hymyillen asiakkaille tutuksi tullutta hymyään.
– Tyytyväiset asiakkaat ovat minulle tärkeitä. Kun asiakas lähtee liikkeestä pois hyvällä tuulella, minäkin saan h
Tämä sisältö on vain tilaajille
Haluatko lukea koko artikkelin?
Tilaus jatkuu tarjousjakson (1 kk yht. 1€) jälkeen voimassa olevan hinnaston mukaisesti. Voit perua tilauksen milloin vain maksetun kauden loppuun.